Anasayfa / Güncel / YENİ TERMİNAL
KAVŞAĞI AÇILIYOR

YENİ TERMİNAL
KAVŞAĞI AÇILIYOR

Sarıkaya Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıl tam manasıyla hizmete açılan Yeni Şehirlerarası Otobüs Terminali’nin büyük bir soru işaret olarak akıllarda kalan giriş çıkış problemi artık çözülüyor.
Sarıkaya Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel’in yoğun çabaları ve mesaisi sonucunda uygun yerlere iki adet kavşak yapımı için çalışmalar başladı. Sarıkaya Belediyesi ve Karayolları Genel Müdürlüğü arasında imzalanan protokole istinaden kavşakların bir tanesi Üçerler Un Fabrikası karşısına diğeri ise Ata Sanayi Sitesi Sorgun tarafı girişine yapılacak. Çalışmalar tamamen Sarıkaya Belediyesi himayesinde ilerliyor. Yolun dolgu çalışmasından tutun da kavşak yapımı ve diğer bütün çalışmaların tamamı da yine Belediye Bütçesinden gerçekleştirileceği aldığımız bilgiler arasında.
Bu bölgede yaşanan trafik kazalarından her zaman dem vuran ve şikayetlerini dile getiren Belediye Başkanı Av.Ömer Açıkel demek ki her şeyin yoluna girmesi adına Sarıkaya Belediyesi olarak elini taşın altına koymuş ve sıkıntıların atlatılması ve terminal giriş çıkışlarının sağlıklı şekilde çalışması için bu yükü karşılamaya razı olmuş gibi görünüyor.
Bizlerde vatandaşın sesi olarak çalışmaları yakından takip ederek sizleri detaylı bir şekilde bilgilendirmeye devam edeceğiz.
Haber Ö.Beker

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

BELEDİYEDEN GERİ DÖNÜŞÜM ATAĞI

Sarıkaya Belediye Başkanı Ömer Açıkel ve ekibi yine güzel bir projeye daha imza attı. Çağımızda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir