Anasayfa / Sarıkaya / YÜREKLİ’DEN YEMEKLİ İSTİŞARE TOPLANTISI

YÜREKLİ’DEN YEMEKLİ İSTİŞARE TOPLANTISI

İlçemizin parlayan yıldızlarından Esnaf ve Sanatkarlar odası başkan adayı Uğur Yürekli Perşembe günü yemekli istişare toplantısı yaptı. Evinin bahçesinde verdiği yemekte esnaf ve sanatkarları ağırlayan Uğur Yürekli misafirleri ile tek tek ilgilenerek projelerini anlattı.
Saat 18:30 da başlayan program saat 21:00 a kadar devam etti yürekli davet ettiği misafirlerinin masalarına birer birer oturarak hepsiyle ilgilendi.
Yürekli esnafın sorunlarını yakınen bildiğini söyleryerek, Ben küçüklüğümden beri ticaretin içerisindeyim. Esnafımızı yaz aylarında iş yapıp kış aylarında iş yapamıyor. Hatta ocak şubat aylarında çoğu esnafımız siftahsız iş yeri kapatıyor.
Esnafımıza can suyu lazım. Esnafımız ,işini geliştirip internete açılması Türkiye geneli satış yapması lazım. Isteyen esnafımıza Avrupa Birliği veya Kosgep kıredilerinden faydalandıracağız. Esnafımız bu kredileri ve projeleri bilmiyor. Biz bir danışman tututp Odamız bünyesinde çalıştıracağız. Bu danışmanın işi Sarıkayada esnaflık yapan vatandaşlarımızın hengi proje destekten yararlanabilir ne gibi destek alabilir onu araştıracak, esnafımıza fikir ve proje desteği olacak. Biz Allah nasip ederde Sarıkaya Esnaf ve Sanatkarlar Odasına başkan seçilirsek yerimizde oturmayacağız. Hizmet kriterlerinde esnafımıza destek olacağız. Esnafımızın bilmediği bir gerçek var bizim odamız çok büyük bir oda ve yetkileri imkanları çok büyük. Yeterki bu imkanlardan faydalanmasını bilelim. Biz bu imkanları esnafımızın ayağına sereceğiz.
Yürekli son olarak “Biz esnafımızın derdine ortak sorunlarına ses olmaya geliyoruz. Ekibim ve ben Allah’ın izni ile bu işi en güzel şekilde yapmacağız.
Sevgili Esnaf ve Sanatkar kardeşlerim bizim ne makamda ne mevkide gözümüz yok. Amacımız Kan ağlayan Sarıkaya esnafının sorunlarına dertlerine çare olmaktır. Takdir sizden Nasip Allah’tan hizmet bizden İyi olan kazansın diyerek sözlerini tamamladı.

 

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

ERDOĞAN’IN 24 KASIM
ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

Karayakup Kasabası Belediye Başkanı A.Dursel Erdoğan, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle yayınladığı mesajında tüm öğretmenlerin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir