Anasayfa / Güncel / GENÇLİK MERKEZİ VE SPORCU FABRİKASINDA DA VİRA BİSMİLLAH DENİLDİ

GENÇLİK MERKEZİ VE SPORCU FABRİKASINDA DA VİRA BİSMİLLAH DENİLDİ

Spor Vadisi 1. Etap içerisinde yer alacak olan İl Tipi Gençlik Merkezi ve Sporcu Fabrikasının temeli, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 101. Yıldönümünde Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ve Vali Abdulkadir Yazıcı’nın katılımıyla atıldı.

Yozgat Gençliğine Hayırlı ve Uğurlu Olsun

Adalet Bakanımız Bekir Bozdağ’ın da iştirakiyle ve Mevla kısmet ederse iki önemli tesisin temelini atılacağını ifade eden Vali Abdulkadir Yazıcı, “ İnsan ömrü sınırlı, bazen hiç bitmeyecekmiş gibi görünen ömürler bitiyor ve tükeniyor. Bu süreç içerisinde insan olarak, idareci olarak, bizleri sevindirecek olan Mevla’nın rızasını en başında murat ederek insanlara verebileceğimiz ve verdiğimiz veya bir tarafından vesile olduğumuz hizmetlerdir. Özellikle güzel Anadolu’muzun orta noktasında Bozok Yaylası’nda çalışmış olmanın, burada terlemiş emek vermiş olmanın belki hayatımın en güzel dönemi olduğunu söylemek istiyorum. Bu emeklerimizden de bir tanesi Spor Vadisi Projemizdir. Spor Vadisi 1. Etabı iki bölümden oluşmaktadır. Birinci Etabın ilk bölümünde Yarı Olimpik Yüzme Havuzu, İl Tipi Gençlik Merkezi ve Sporcu Fabrikası yer almaktadır. Bu üç önemli yatırımdan Yarı Olimpik Yüzme Havuzumuz tamamlandı ve vatandaşlarımızın hizmetine sunuldu. Bugün ise diğer iki önemli yatırım olan İl Tipi Gençlik Merkezi ve Sporcu Fabrikası’nın temelini atıyoruz. Bu üç yatırımın toplam maliyeti ise 30 Milyon TL’dir. İlimiz gençliğine hayırlı ve uğurlu olsun.

Yozgat İçin Önemli İki Yatırımın Temelini Atıyoruz
Temel atma töreninde yaptığı konuşmada, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ Yozgat için büyük önem taşıyan iki yatırımın temelini attıklarını ifade ederken, “Bugün temelini atacağımız eserlerin ilimize insanımıza hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Bu eserler Yozgat’ımızın gençlik ve spor alanında ileri gitmesine katkı sağlayacaktır. Bu güne kadar Yozgat’a çok önemli gençlik ve spor alanında yatırımlar yapıldı. İşte burada Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu, Türkiye’de pek çok yerde yüzme havuzları vardı ama Yozgatlı havuzu sadece hamamlarda görebilirdi. Çocuklarımız gençlerimiz ya göletlerde ya da çaylarda yüzer ya da denize gitme imkânı bulursa yüzebiliyordu. İşte ilk defa bizim açımızdan deniz kadar kıymetli olan Yarı Olimpik Yüzme Havuzunu Yozgat’ımıza kazandırdık. Vali Beyde bahsetti Kadın Termal Aquapark ve Spor Merkezi de bitmek üzere. O da kadınlara hizmet verecek, Yozgat için ayrı önemli bir kazanımdır. Böylece Yozgatlı insanlarımızın yüzme konusunda ihtiyaçlarını karşılayacak tesisleri kazandırmış olduk. Spor Vadisi de, Yozgat için önemli olduğu gibi Türkiye içinde örnek projedir. Böylesi komple bir proje Türkiye’nin çok az yerinde var. İnşallah projenin tamamı bittiği zaman spor bakımından önemli bir zenginliğe ilimiz kavuşmuş olacak ” dedi.

Bakan Bozdağ, Rıza Kayaalp’in Adının Verilmesi Talimatını Verdi

Temeli atılan spor salonunun hayırlı olması temennisinde bulunan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ spor salonuna, son Avrupa Şampiyonası’nda altıncı kez şampiyon olan milli güreşçi Rıza Kayaalp’in adının verilmesini istedi. Bozdağ, “Buranın adı antrenman salonu. Ama buraya milli gururumuz Rıza Kayaalp’in adını verelim. Buradan Rıza gibi dünyaca ünlü sporcularımız yetişsin” ifadelerini kullandı.
Konuşmaların ardından Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Vali Abdulkadir Yazıcı ve beraberindekiler, İl Tipi Gençlik Merkezi ve Sporcu Fabrikası temelini attı. Daha sonra Bakan Bozdağ ve Vali Yazıcı, hizmete açılan Yarı Olimpik Yüzme Havuzunu da ziyaret etti.
Bakan Bozdağ, Şehit Aileleri ve Gazilerle Yemekte Bir Araya Geldi
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ve Vali Abdulkadir Yazıcı; 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 101. Yıldönümünü münasebetiyle düzenlenen yemekte Şehit Aileleri ve Gazilerle bir araya geldi. Burada yaptığı konuşmada Bakan Bozdağ Şehitlik Mertebesinin Peygamberlik sonra en yüksek mertebe olduğunu vurgulayarak tüm şehitlerimize Allahtan rahmet yakınlarına sabır ve gazilerimize de sağlıklı uzun ömür temennisinde bulundu.
Şehit Tufaner’in Ailesine Taziye Ziyareti
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ve Vali Abdulkadir Yazıcı; Şehit Özel Harekât Polisi Muzaffer Tufaner’in ailesine taziye ziyaretinde bulundu.
Ziyarette, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ve Vali Abdulkadir Yazıcı geçtiğimiz hafta Şırnak’ın İdil ilçesinde terör örgütü mensuplarına yönelik sürdürülen operasyonlar sırasında şehit olan Özel Harekat Polisi Muzaffer Tufaner’e Allah’tan rahmet ailesine sabır diledi.
Okunan Kur’an-ı Kerim’in ardından Bakan Bozdağ ve Vali Yazıcı şehidimizin babası Ali Tufaner, annesi Ayten Tufaner ve eşi Menduha Tufaner ile vedalaşarak evden ayrıldı.

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

İLAN 4’LÜ ŞERİTVARİ SÜRÜM MAKİNESİ (GÜBRE ÜNİTELİ) SARIKAYA TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI İLÇE MÜDÜRLÜĞÜ TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI BAKAN YARDIMCILIKLARI

SARIKAYA TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI İLÇE MÜDÜRLÜĞÜ TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI BAKAN YARDIMCILIKLARI 4’LÜ ŞERİTVARİ …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.