Anasayfa / Güncel / MURAT YIKILMAZ SİGORTA ACENTELİĞİNDEN KAMPANYA

MURAT YIKILMAZ SİGORTA ACENTELİĞİNDEN KAMPANYA

Murat Yıkılmaz Sigorta Acenteliği’nde Kampanya
Murat Yıkılmaz Sigorta Acenteliği sahibi Murat Yıkılmaz, 2016 yılındaki sigorta kampanyaları hakkında gazetemize açıklamalarda bulundu. Yıkılmaz, 2016 yılı tarım sigortalarının başladığını belirterek vatandaşları tarım sigortaları yapmaları gerekliliğine dikkat çekti.
Yıkılmaz, tarım sigortalarının yarısının da devlet tarafından ödendiğini hatırlatarak, “Tarım, üstü açık bir fabrikadır ve bir takım risklerin etkisi altındadır. Bu riskler doğal, ekonomik ve sosyal boyutlu olup bir işletmede mal ve can güvenliğini tehdit edici, hatta yok edici özellikler göstermektedir. Tarımda teknik önlemlerle önlenmesi mümkün olmayan risklerin sık görülmesi, genellikle gelir düzeyi düşük çiftçileri bazı yıllar çok zor duruma düşürmekte; tarımsal yapılarını iyileştirici ve geleceğe yönelik üretimlerini arttırıcı çabalarını olumsuz etkilemektedir. Gelişmiş ve gelişmekte olan birçok ülkede olduğu gibi, tarım sigortaları uygulaması ile bu felaketlerin neden olduğu zararlar önlenebilmektedir. Tarımsal üretimde doğal risklerin başında dolu, don, yangın, kuraklık, fırtına ve sel felaketi gelmektedir. Teknolojide meydana gelen gelişmelere karşın, bu risklerin yaratacağı hasarları tamamen önlemek mümkün olmamaktadır. Bu nedenle sigorta, girişimcinin güvencesi olmaktadır Başka bir deyişle, tarım sigortaları, tarımda koruyucu teknik önlemler yeterli olmadığında, risk ve belirsizlikler nedeniyle oluşacak zararı karşılamaya yönelik bir güvenceyi oluşturmaktadır. Çiftçilerimizin mağdur olmamaları için tarım sigortalarını yaptırmalarını bekliyoruz” dedi.
Konut sigortalarında da kampanya başlattıklarını duyuran Yıkılmaz, konut sigortasının önemine değinerek, şunları kaydetti: “Ne yazık ki bazen hayatta olumsuzluklarla da karşılaşabiliyoruz. Hırsızlık, yangın, sel gibi felaketler evlerimize büyük zararlar, kayıplar verir. Böyle bir durumla karşı karşıya kalmadan önce sigorta yaptırmak büyük önem taşır. Ev sigortası yaptırarak evimizi ve eşyalarımızı güvence altına alarak rahat bir şekilde yaşayabiliriz. Konut sigortalarında da kampanya yapıyoruz. Evinizi ve eşyalarınızı yangına, hırsızlığa, su basmalarına karşı sigortasını 1 yıllık 150 TL karşılığında yapıyoruz.”
Bunların yanı sıra ferdi kaza sigortası da yaptıklarını dile getiren Yıkılmaz, “Şahısların ölüm, yaralanma ve sürekli sakatlanmalarına karşı ve araçlarına 5 defa da yol yardımı kullanma hakkı veriyoruz. Bunu da 70 TL karşılığında yapıyoruz” ifadelerine yer verdi.

 

tarim

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

ERDOĞAN’IN 24 KASIM
ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

Karayakup Kasabası Belediye Başkanı A.Dursel Erdoğan, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle yayınladığı mesajında tüm öğretmenlerin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir