Anasayfa / Sarıkaya / BAŞKAN AÇIKEL’İN MİRAÇ KANDİLİ MESAJI

BAŞKAN AÇIKEL’İN MİRAÇ KANDİLİ MESAJI

Belediye Başkanımız Av.Ömer Açıkel Miraç Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak başta Sarıkayalılar olmak üzere tüm İslam aleminin kandilini tebrik etti.
Başkan Açıkel mesajında; “ Miraç Allah’ın Peygamberimizden başka hiç kimseye sunmadığı ilahî bir ihsandır. Birçok şan ve şereflerle dolu olan Miraç mucizesi, biz Müslümanlar için de ilahî rahmetler ve lütuflarla dolu bir gecedir.
Peygamberimizin şahsında insanlığın önüne açılan sınırsız bir yükseliş ufku olan Miraç, başta Peygamberimiz olmak üzere her Müslüman için manevi bir terfi, Yüce Rabbimizle buluşma ve selamlaşma, O’nun katında yücelme ve yükselme demektir. Bu anlamlı geceler, maddi ve manevi kirlerden arınma, üstümüze düşen sorumlulukları yeniden gözden geçirmek ve kendimizi sorgulamak için önemli bir fırsattır.
Bu duygu ve düşüncelerle feyiz ve bereketin coştuğu mübarek gecelerimizden biri olan Miraç Kandilinin; sevgi, kardeşlik ve barış duygularını kuvvetlendirmesini, ülkemiz ve tüm insanlık alemine mutluluk, huzur ve barış getirmesi temennisiyle, başta Sarıkayalı hemşehrilerim olmak üzere tüm İslam âleminin Miraç Kandilini tebrik eder, saygılar sunarım. “ dedi.

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

İLK KADIN KAYYUM SARIKAYALI

Sarıkaya esnaflarından Abdullah Demir’in kızı Kaymakam Nazlı Demir ilçemizin gururu olmaya devam ediyor. Kaymakam Nazlı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.