Anasayfa / Sarıkaya / ÇAPA VE BİÇER DÖVER FİYATLARI BELLİ OLDU

ÇAPA VE BİÇER DÖVER FİYATLARI BELLİ OLDU

Sarıkaya Ziraat Odası Başkanı Şevki Güngör yaklaşan pancar çapası dolayısıyla bu yıl şeker pancarı çapa fiyatlarını açıkladı.
Güngör bizim bu açıkladığımız fiyat , çevre ilçelerdeki Ziraat Odası Başkanları, İlçemiz Pancar Yetiştiricileri, Köy Muhtarları ile yaptığımız görüşmelerde bu fiyatın makul olduğuna ortak karar verdik, diyerek gazetemize şu açıklamaları yaptı.
Başkan Güngör “Şekerpancar üretiminde maliyet girdilerinin yüksek olmasına rağmen Şeker pancarı kampanya fiyatının istenilen seviyede gerçekleşmemesinin, geçen senelere oranla pancar işçisinin de ekonomik durumu göz önünde bulundurularak, çevre ilçelerle koordineli olarak görüşmelerimiz neticesinde 2017 yılı yani bu sene için pancar çapa işçiliği ücretini bir dekar için 80 TL olarak belirledik. Buna göre birinci çapa 45 TL, ikini çapa ise 35 TL olacak şekilde belirlenmiştir.
Ayrıca yaptığımız istişarelere göre Bu yıl ki Biçerdöver hasat fiyatını da 1 dönümü 9,5 TL olarak belirlemiş bulunuyoruz.”dedi.
Güngör “Bu vesile ile tarım işçilerimize bereketli ve bol kazanç dilerim”.dedi.

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

TARIM ATÖLYESİ GÖZ DOLDURDU

Sarıkaya Kaymakamı Samet Serin Karayakup Kunalı Hasan okulu organik tarım atölyesinde incelemelerde bulundu. Kaymakam Serin’e …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir