Anasayfa / Sarıkaya / OTO PAZARI RAMAZANDA 11’DE AÇILACAK

OTO PAZARI RAMAZANDA 11’DE AÇILACAK

Sarıkaya oto pazarı canlılığından bir şey yitirmiyor. Sarıkaya oto pazarı tuttu her geçen hafta satışlar sürüyor. Geçen Pazar günü kurulan pazarda yine satış oldu. Yine kıran kırana pazarlıklar devam etti. 7 aracın el değiştirdiği Pazar adeta düşman çatlatırcasına devam ediyor. Çevre ilçelerden gelen esnaf ve vatandaşların araçlarla ilgilenip 4 adet araç alması bu pazarın gelecekte daha verimli olacağına işaret ediyor. Bazı galerici esnafının özellikle araçlarını pazara getirmemesi ayıplanıyor. Bu gibi esnafında nasıl galercilik yaptığı aşikar. Aracını sergileyip galericilik yapan esnaf pazarı bırakmıyor. Yine cumartesiden aracını Pazar yerine çeken esnaf sabahın erken saatlerinde araçlarının başına geçerek müşteri beklemeye başladı. Çekerek ilçesinden gelen iki galerici esnafı pazardan tam 3 adet araç aldı.
SARIKAYA GALERİCİ ESNAFI MİSAFİRDEN YANA OLDU.
İsmini Hacı Metin Taşkın olduğunu söyleyen Çayıralanlı bir vatandaş ise ilçemizden Renault Brodway marka bir araç alarak ilçesin döndü. Hacı Metin Taşkın gazetemize yaptığı açıklamada “iki hafta önce bir arkadaşım Sarıkaya Oto Pazarından bir araç aldı ve bana da Sarıkaya da bir oto pazarı kuruluyor gerçekten de bayağı araç var öyle galeri galeri gezmene gerek yok. Hem de Boğazlıyan ve Sorguna göre de araçlar hesaplı ve temiz. Sarıkaya’nın seçkin esnafları araçlarını getiriyor. Git bir bak dedi. Ben de sabah kalktım saat dokuz buçuk gibi geldim. Şu lokantada bir çorba içtim (Kervan Pide) ve pazarı dolaştım. Iki araç arasında kaldım ve bu aracı aldım. Pazar esnafı da sağ olsun pazarlığımızı bitirdi. Hem de Sarıkaya esnafı benden yana oldu. İnanamadım adamlar kendi arkadaşlarına baskı yapıp aracı aklımdan geçen fiyattan 700 tl daha aşağı aldırdılar. Sarıkaya oto pazarını arkadaşlarıma ve tanıdıklarıma tavsiye edeceğim. Bizim oranın gurbetçisi çok gezmek için bir iki aylığına araç alıyorlar sonrada giderken satıyor. Kesinlikle Sarıkaya Oto Pazarını tavsiye edeceğim dedi.
RAMAZANDA PAZAR 11’DE AÇILACAK
Bir sonraki Pazar Ramazan ayına denk geliyor. Galerici esnafı ve vatandaşların bir çoğu mübarek ayda oruç tutacak. Galerici esnafının aldığı bir karar ise şöyle Pazar kapanmayacak yine devam edecek fakat Pazar sabah saatlerinde değil de Saat 11:00 da başlayacak. Bu sayede hem galerici esnafı ham de vatandaşlar zorlanmayacak.
PAZAR GÜNÜ RAMAZANDA ZAMAN GEÇİRMEK ÖNEMLİ
Sarıkaya Devlet Hastanesi Müdürü Sancar Ünal gazetemize yaptığı açıklamada “ Oto pazarı çok güzel bir hizmet olmuş. Pazarı düşünüp te kuranlar destek olanlardan Allah Razı olsun. Bu Pazar sadece galericileri etkilemiyor, Lokantasına berberine fırınına kaplıcasına kadar herkese bir ekmek kapısı olacak. Bizim gibi memurlar Pazar günü zaman geçirecek yerler arıyoruz. Oto Pazarı bunun için çok güzel bir yer sohbet muhabbet var. Hem de belli mi olur bir araç görür beğeniriz, aracımızı değiştiririz. Bu yüzden ramazan ayında Pazar devam etmesi gerekir.” Dedi.
Galerici esnafından Hacı Erdal ise Oto Pazarı ilçe ekonomisine büyük bir katkı sağlıyor. Biz Erdal Otomotiv olarak Sarıkaya Oto Pazarını destekliyoruz. Devamı için elimizden geleni yapacağız”dedi.

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

GEZEN KÜTÜPHANE
KÖYE İNDİ

Sarıkaya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün haberine göre; Küçükçalağıl Okul Müdürümüz Feyzullah ÇELİK Başkanlığında ve Okul …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir