Anasayfa / Güncel / ÇİFTÇİYE DESTEK İSTEDİ

ÇİFTÇİYE DESTEK İSTEDİ

Cumhuriyet Halk Partisi Yozgat Milletvekili Ali Keven , CHP Yozgat İl Başkanı Abdullah Yaşar, Sarıkaya’ya gelerek bir takım ziyaretlerde bulundu. Milletvekili Keven’e Sarıkaya CHP İlçe Başkanı İzzet Yalçın ve çok sayıda partili eşlik etti.
Yozgat Milletvekili Ali Keven ve CHP İl Başkanı Abdullah Yaşar, CHP İlçe Başkanı İzzet Yalçın ile birlikte ilk olarak Sarıkaya Ziraat Odası Başkanı Şevki Güngör’ü makamında ziyaret ettiler. Çiftçinin Gündemindeki konuları konuştular ve Görüş alışverişinde bulundular.
Çiftçilerimizin yaşamış olduğu kuraklık afeti için verilmesi gereken destekleri konuşarak çiftçilerimize daha fazla destek vermesi gerektiğini dile getirdiler.
Ziraat Odasında Chp Milletvekili Ali Keven yaptığı konuşmada; “Ziraat Odaları ile birlikte bu desteğin 200 lira olması gerektiğini ısrarla vurguluyoruz diyerek; Çiftçilerimiz bu desteğin acil sonuçlanmasını talep ediyorlar. Destek vereceğiz diye duyurular yapıp ardından getirilen şartlarla destek alamaz hâle gelinmesinden yana tedirginler. Çiftçi gözünün nuru ekinini hasat edemeden köylerde tarlasını hayvanların yaylımına açtı. Çiftçi kuraklık afeti ile baş başa bırakılmamalı. Mutlaka ciddi bir destek sunulmalı. Çiftçilerimize sıfır faizli bir kredi desteği sunulmalı ve sicil affı getirilmeli. Borç ertelemesi özel bankalara olan borçlarını da kapsayacak şekilde genişletilmeli. Betona değil üretime destek olunmalı. Aksi takdirde çiftçilerimizin önümüzde ki yıl üretim yapacak dermanı yok! Dedi.
Yozgat CHP Milletvekili Ali Keven Gazetemiz Yazı İşleri Müdürü Mustafa Tek’e verdiği açıklamada konuyu özetleyerek şunları söyledi; Çiftçilerimizin yaşamış olduğu kuraklık afeti için verilmesi gereken destekleri geçtiğimiz hafta Meclis’te de gündeme getirdim. Kuraklık oranına göre çiftçilerimize dekara 200 lira destek verilmeli ve gübre, tohum temin edilmeli. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı 100 lira destek konusunda resmi gazetede yayımlanan bir şey yok. Detaylar belli değil ama kuraklık oranına göre azalacak şekilde bir destek verileceği açıklandı. Ziraat Odaları ile birlikte bu desteğin 200 lira olması gerektiğini ısrarla vurguluyoruz. Çiftçilerimiz bu desteğin acil sonuçlanmasını talep ediyorlar. Destek vereceğiz diye duyurular yapıp ardından getirilen şartlarla destek alamaz hâle gelinmesinden yana tedirginler. Çiftçi gözünün nuru ekinini hasat edemeden köylerde tarlasını hayvanların yaylımına açtı. Çiftçi kuraklık afeti ile baş başa bırakılmamalı. Mutlaka ciddi bir destek sunulmalı.
Çiftçilerimize sıfır faizli bir kredi desteği sunulmalı ve sicil affı getirilmeli. Borç ertelemesi özel bankalara olan borçlarını da kapsayacak şekilde genişletilmeli. Beşli çetelere değil üretimin teminatı çiftçiye destek olunmalı. Betona değil üretime destek olunmalı. Aksi takdirde çiftçilerimizin önümüzde ki yıl üretim yapacak dermanı yok. Dedi.
Yozgat Milletvekili Ali Keven ve CHP İl Başkanı Abdullah Yaşar, CHP İlçe Başkanı İzzet Yalçın ile partiler Sarıkaya Muhtarlar derneğini ziyaret ettiler. Milletvekili Keven Sarıkayalı muhtarlarla bir süre sohbet edip sıkıntılarını dinledi. Sarıkaya muhtarlar derneği başkanı Mesut Duru Milletvekili Ali Kevenin yaptığı ziyaretten memnuniyetlerini dile getirdi.
Milletvekili Keven daha sonra Sarıkayalı şehidimiz Jandarma Teğmen Baki Koçak’ın ailesini ziyaret ederek taziye dileklerinde bulundu. Bu programdan sonra Yozgat Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Ali Keven ve beraberindeki heyet ilçemize veda ederek diğer programlarına gittiler. Haber Mustafa TEK

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

KURTULDUK

“Yedi yaşına gelsem de ilkokula başlasaydım” diye düşünürken ilkokula başladık. Bir arkadaş var ilkokulda huysuzluğuna …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir