Anasayfa / Sarıkaya / HASTANE YOLU YENİDEN YAPILIYOR

HASTANE YOLU YENİDEN YAPILIYOR

İki hafta önce Kaplıca mahallesinden hastaneye giden yol bozulmuştu diye haber yapmıştık. Belediye başkanı Ömer Açıkel’den de bu yolun bir an önce yapılması için istekte bulunmuştuk. Başkan Açıkel bu yolun programda olduğunu belirterek bu yolun sözleşme gereği müteait tarafından yapılacağını bildirmişti, fakat hem mahalle halkının ısrarı hem de bizim haber yaparak başkandan ricamız bu yolun tamirat tarihini öne çekti. Bizde Yöre haber gazetesi olarak Başkanımız Ömer Açıkel’e bizi kırmayıp bu yolun yapımını öne çektiği için teşekkür ediyoruz. Mahalle sakinlerinden de gazetemizi arayarak Başkan Açıkel’e teşekkür etmemizi isteyen bir çok vatandaşımızda gazeteci olarak bizi tebrik edip Başkan Açıkel’e de teşekkür ettiler.
Sarıkaya belediyesi basın müşavirliğinin haberine göre; İlçemiz Kaplıca mahallesi sınırlarında içerisinden geçen hastane yolu yeniden yapılıyor.
Geçtiğimiz yıl içerisinde yapılan hastane yolu hava şartları ve çeşitli nedenlerden dolayı aynı yılın sonlarına doğru tekrar bozulmuş ve çeşitli yerlerinden patlamıştı. Yol üzerinde birçok bölgede deformasyon olması sonucunda yapılan ihale kapsamında müteahhit firma tarafından bu yıl içerisinde yapılması planlanmıştı ve geçtiğimiz günler içerisinde bu bölgede çalışmalar tekrar başladı. İlçemiz adeta merkezinde yer alan ve birçok köy yolunun çıkış noktasında bulunan bu yolun yapım işleri en kısa sürede tamamlanarak tekrar hizmete açılacaktır.”dedildi.

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

ERDAL AİLESİNİN MUTLU GÜNÜ

İlçemizin sevilen esnaflarından olan Hacı Erdal’ın ikinci oğlu Ali Erdal bu hafta sonu yapılacak düğün …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir