Anasayfa / Güncel / KUDÜS’E UMUT OL
SARIKAYA

KUDÜS’E UMUT OL
SARIKAYA

KUDÜS’E UMUT OL

Sarıkaya Sivil İnsiyatif Platformunu oluşturan STK’lar tarafandan düzenlenen  Filistin’e destek programı, son zamanların en çok katılımlı konvoy ile başlandı.

Akabinde Miting Alanındaki programa geçildi.

Merkez Camii imam-hatibi Nizam OĞUZ hocamızın kur”an tilaveti ile başlayan buradaki program ,Genç İHH” dan Yunus Emre VURAL”ın basın açıklamasıyla devam etti.

Sık sık ” Kahrolsun İsrail” “Katil İsrail Filistin”den Defol” sloganlarının atıldığı program , İlçe vaizi Sedat ALBAYRAK Hocamızın duygulandıran duasıyla sona erdi.

Protostoya Sarıkaya Siyasi parti temsilcileri, Sivil toplum Kuruluşu başkanları ve üyeleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Protosto eyleminde yapılan basın açıklaması ise şu şekilde;

 

Filistin, saldırı altında…

 

Kudüs, kirli postallar altında eziliyor…

 

Mesicidi aksa, gettolaşmış ruhların, terörist canilerin saldırısı altında. Ve bir halk direnmeye devam ediyor, iki yüzlü dünyaya inat, başını kuma gömen vicdansızlara inat. Bir halk, bir ümmet ölüme aldırış etmeden, ellerinde taş ve sopalar ile korkak düşmanın üzerine yürüyor…

 

Utan dünya…

Utan insanlık…

 

Değerli dostlar! Aziz kardeşlerim!

 

Unutmak felakettir…Biz bugün burada hatırlatmak için, teröre karşı direnen ve her neresinden bakarsanız bakın insan olmanın onurunu kurtarmak için, imanın izzetini korumak adına çoluk çocuk demeden, kadınıyla, erkeğiyle, genciyle yaşlısıyla canını ortaya koyan mücahitlerin mücadelesine omuz vermek, insan olmanın gayesini yerine getirmek için toplandık.

 

 

Terörist İsrail bir cani gibi masumlara kıymaya devam etmektedir. Tam da bu yüzden, herkes sussa da, Filistinde, Kudüste bizim canımız ciğerimiz kardeşlerimize karşı yapılan bu zulme sessiz kalmayacağız.

 

 

 

    

 

 

      Nasıl ki orada kardeşlerimiz direniyor…Biz de burada bu kör düzene karşı direnmeye devam edeceğiz. Yılmayacağız! Usanmayacağız! Orada, insanlığın haremine yapılan saldırıya karşı direnen yiğitlerin sesi olacağız, bu küresel kirli stratejiye karşı biz de burada direneceğiz.

 

Kardeşlerim…

Filistinde, teknolojiye sırtını dayamış küresel ebrehenin fillerine karşı taşla sapanla direnen ebabillerin galip geleceğini hep birlikte göreceğiz.  Ne var ki, terörist İsrail’in oluşturduğu kanlı politikalara karşı kulaklarını tıkayıp, başını kuma gömenlerin büyük bir hüsrana uğrayacaklarını da hatırlatmak isteriz.

 

Kardeşlerim…

Bugün Filistin’de, Gazze’de, Mescid-i Aksa’da yaşananlar hak ve batılın mücadelesidir evet, bu insanlık ve adalet mücadelesidir. Bugün İsrail ve onu destekleyenlere karşı, onunla işbirliği yapanlara karşı verilecek mücadelenin sonunda insanlık adalete ulaşacaktır.Şimdi sıra Müslümanlarda İsrail’i kanıyla, kiniyle ve kiriyle, zulmü ve terörüyle zihinlerimizde reddetmenin ve işgalci olduğu coğrafyadan defetmenin vaktidir.

 

Bakınız; bir Filistinli çocuğun gözünden düşen bir damla yaş bugün insanlığın bütünü için Nuh tufanı hükmündedir. Hepimizi kurtaracak nuhun gemisi ise İsraile karşı dirayet, Filistinde, Kudüste ve Mescidi aksada adalet mücadelesidir.  Bunun yolu da hükmü de bellidir: Adı filistin başkenti Kudüs, manevi zemini Mescidi Aksa olan Bağımsız ve Özgür Filistin devlettir.

 

Biz, Sarıkaya Sivil İnisiyatif Platformunu Oluşturan Sivil Toplum Kuruluşları olarak buradan Sarıkaya Miting alanından sesleniyoruz; 

 

 

 

 

Herkes bilsin ve duysun ki,

 

Komutanı Hz Muhammed(sav) Olan Ümmet Asla Boyun Eğmez.

 

Mescid-i Aksa barış dini İslamın ve Müslümanların mabedidir.

 

Herkes bilsin, duysun ve inansın ki;

 

Kudüs Filistindir.

 

Kudüs İslam şehridir.

 

Kudüs, bütün inançların medeniyet birikimidir.

 

Ve herkes şunu görecek ki;

 

Filistin, özgür ve bağımsız yaşayacak.

 

Filistin, Siyonist işgalden, Filistinliler Siyonist vahşetten çok yakında azade olacak.

 

İnanıyor ve iman ediyoruz ki zalimin zulmü ebedi değildir.

 

Değerli dostlar sözlerimize son verirken yurt içinde yurt dışında vatan savunması için şehit olan Mehmetçiklerimize Allah’tan rahmet gazilerimize acil şifalar diliyoruz. İdrak edeceğimiz Ramazan Bayramının şehrimize ülkemize ve tüm inananlara hayırlara vesile olmasını cenabı Hak’tan niyaz ediyoruz.

 

Mazlum Filistin halkına ve ümmeti Muhammede dualarda bulunmak için sözü İlçe vaizimiz Sedat Albayrak hocama veriyorum. diye  basın açıklaması son buldu. Protostoya katılan vatandaşlar sloganlar atarak dağıldılar.

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

PTT’DEN GİRİŞİMCİLERE MÜJDE

Sarıkaya PTT Müdür vekili Veli Kaya gazetemize yaptığı açıklamada PTT’den Esnaf ve Kobilere destek amaçlı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir