Anasayfa / Sarıkaya / SARIKAYA BELEDİYESİ TAM GAZ ÇALIŞIYOR

SARIKAYA BELEDİYESİ TAM GAZ ÇALIŞIYOR

SARIKAYA BELEDİYESİ 2017 YILINA HIZLI BAŞLADI

IMG_7810    Sarıkaya Belediyesi 2017 yılı hizmet yılına devam eden ve yeni başlatmış olduğu çalışmaları ile hızlı bir başlangıç yaparak bu yılda beklentilerin üzerinde çalışmalar yapılacağının sinyallerini veriyor.

IMG_9008Bilindiği üzere geçtiğimiz yıllar içerisinde yapmış olduğu hizmetler, sosyal faaliyetler ve çalışmalarıyla sadece Sarıkaya ve Yozgat’ta değil ülke genelinde de ilçemizin adını sık sık kamuoyuna duyuran Sarıkaya Belediyesi bu yıl havaların ısınmasıyla birlikte sıkı bir çalışma temposuyla yıla başladı. Öncelikle Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel ve Belediye Meclisinin kararı ile ilçemizin uzak kalan mahallelerine ve önemli noktalarına otobüs durakları yapımı ile işe başlandı. Bu güzergâhlarda belediyemiz adına alınacak olan araçlarımız özellikle yaz aylarında artan nüfus sebebiyle ulaşım sıkıntısı yaşayan vatandaşlarımıza büyük kolaylıklar getirecek. İlk etapta ücretsiz olarak hizmet vermesi planlanan servis araçları daha sonralarda ise cüzi bir ücretle halkımıza hizmet vermeye devam edecek.

EMEKLİLER LOKALİIMG_8909

Yapımı devam eden ve ilçemiz adına kazandırılan sosyal alanlara bir yenisini daha ekleyecek olan Emekliler Lokali. Emekliler Lokali ilçe merkezinde yer alan eski Atatürk çocuk parkının bulunduğu alanın bir kısmına inşa ediliyor. Lokalin kaba inşaat diye tabir edilen kısmı şu anda tamamlanmak üzere ve devamında da çevre düzenlemesi yapılacak. Bu tesiste yine ilçe merkezinde olması ve yeşillikler içinde yer alması sebebiyle vatandaşlarımızın deyim yerindeyse nefes alacakları güzel ve nezih bir ortam sunacak gibi görünüyor.

KIZILELMA ŞEHİTLİK ANITIIMG_8923

Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel’ in seçim vaatleri arasında yer alan ve gerçektende ilçemize ve aziz şehitlerimize yakışan bir Şehitlik Anıtı yapılması işi vardı. Geçtiğimiz yılın sonlarında başlayan çalışmalar bu yılın ilk çeyreğinde bitirilmiş olarak karşımıza çıkmış bulunmakta. Kızılelma Şehitlik Anıtı yine Emekliler Lokali ile aynı alana yapılıyor. Eskiden çocuk oyun parkı olarak kullanılan alanın büyük kısmı Kızılelma Şehitlik Anıtına tahsis edildi. Şehitlik anıtı içerisinde Şehitlerimizin aziz hatırasına yakışır biçimde konuşlandırılan devasa bir Türk Bayrağı ve Şehitlik Anıtının ismini aldığı Kızılelma temalı anıt bulunuyor. Alanın orta kısmı tamamen mermer kaplama yapılarak üst kısmında da çim ekme işlemi yapılan yerde ilçemiz şehitlerinin isimleri yer alıyor. Şehitlik Anıtının alt kısmında ise yine çim ekme ve peyzaj çalışması yapılarak güzel bir görünüm verilmiş durumda. İlerleyen haftalarda ekilen çimlerin çıkması ve daha görünür bir hal almasından sonra yapılan hizmetin güzelliği daha da ön plana çıkmış olacak.

YILDIRIM BEYAZIT MAHALLESİNE YENİ BİR PARK

İlçemizin en kalabalık mahallelerinden birisi olarak göze çarpan Yıldırım Beyazıt mahallesinde yeni bir yapımı konusu geçtiğimiz yıl gündeme gelmiş ve parkın yapılacağı alan düzenlenerek hazır hale getirilmişti. 2017 yılında havaların ısınmasıyla birlikte burada da çalışmalar başlamış bulunmakta. Özellikle bayanlar ve engelliler düşünülerek projelendirilen park ilçemizde ilk olacak özellikleri içerinde barındıracak. Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel’ in konuyla ilgili yapmış olduğu açıklamalar göz önüne alındığında bu parkın da 2017 yılı içerisinde tamamlanması öngörülüyor.

SARI ZEYBEK İŞ VE KÜLTÜR MERKEZİ

Sarı Zeybek İş ve Kültür Merkezi 1957 yılından beri yani Sarıkaya ilçe olduğu günden bu yana belediye bütçesi ile tek kalemde yapılan en büyük hizmet olarak akıllara kazınmış durumda. Yine Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel’ in seçim vaatleri arasında yer alan bu hizmet ilçemiz adına birçok yenilik ve ilki içerisinde barındırıyor. Zemin katında dükkânlar bulunan binanın birinci katında ise büro ve ofis tarzı işyerleri bulunmakta. Binanın ikinci ve üçüncü katı ise tamamen Sarıkaya Belediyesine ait ve halkımız için bu zamana kadar büyük eksiklikleri duyulan sosyal alanları içerisinde barındırıyor. Binanın ikinci katında sol kısımda büyük bir toplantı ve konferans salonu yer almakta. Bu salona geçtiğimiz yıl ebediyete uğurladığımız Şehidimiz Mustafa Kemal Devrilmez’ in adı verilerek adının ilçemizde yaşatılması sağlanmıştır. Şehit Mustafa Kemal Devrilmez Toplantı salonunun karşısında ki kısım ise iki bölümden oluşmakta. Bir kısmı bayanlar için spor salonu olan ve içerisinde son teknoloji spor aletlerinin yer aldığı güzel bir tesis olarak göze çarpıyor. Diğer kısmı ise yine bayanlar için lokal olarak düşünülmüş. Binanın üçüncü katında ise bir adet sinema ve tiyatro salonu bulunuyor. Sinema ve tiyatro salonuna ise yine geçtiğimiz yıl ebediyete intikal eden Şehidimiz Yılmaz Gündüz’ün adı verilmiştir. Şu anda son rötuşları yapılmakta olan Şehit Yılmaz Gündüz Sinema ve Tiyatro Salonu önümüzde ki haftalar içerisinde ilçemizin hizmetine açılmış olacak.

1 (2) 1 (5) IMG_6746 IMG_6751 IMG_6754

 

 

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

İLK KADIN KAYYUM SARIKAYALI

Sarıkaya esnaflarından Abdullah Demir’in kızı Kaymakam Nazlı Demir ilçemizin gururu olmaya devam ediyor. Kaymakam Nazlı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.