Anasayfa / Sarıkaya / Yozgat İl Özel İdaresi bünyesine alınan 27 aracın teslimi düzenlenen törenle gerçekleşti.

Yozgat İl Özel İdaresi bünyesine alınan 27 aracın teslimi düzenlenen törenle gerçekleşti.

Sarıkaya İlçe Özel İdaresi bundan iki ay önce Yozgat’ta dağıtımı yapılan greylerden ilkini iki ay önce alan tek ilçe oldu.
Cumartesi günü de Yozgat’ta yapılan törenle, 1 adet damperli kamyon aldı.

Yozgat İl Özel İdaresi hizmet ağında bulunan yol, içme suyu, kanalizasyon, sulama kanalı ve diğer hizmetlerin aksatılmadan, daha sağlıklı hizmet verilmesi için yeni alınan iş makineleri yapılan törenle görev yerlerine dualarla uğurlandı. Sarıkaya İlçe Özel İdaresi bundan iki ay önce Yozgat’ta dağıtımı yapılan greylerden ilkini iki ay önce alan tek ilçe oldu. Cumartesi günü de Yozgat’ta yapılan törenle, 1 adet damperli kamyon aldı.
Kaymakamımız Yasin Özcan, İlçe Özel İdare Müdürü Adnan Arslan, İl Genel Meclis Üyeleri Murat Yıkılmaz ve Dursun Tuncer, kamyonun anahtarını Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ve Yozgat Milletvekili Abdulkadir Akgül’den teslim aldılar.
Dağıtımı yapılan 10 adet damperli kamyon, 8 adet greyder, 2 adet yükleyici, 2 adet silindir, 1 adet paletli ekskavatör, 2 adet 4×4 pikap ve 8+1 çok amaçlı araçtan oluşan 26 adet iş makinası ve aracın toplam maliyeti ise 8 milyon 674 bin 427 Türk Lirası.
Cumhuriyet Meydanında gerçekleştirilen törene Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Vali Abdulkadir Yazıcı, Yozgat Milletvekilleri Abdulkadir Akgül, Ertuğrul Soysal ve Yusuf Başer, İl Jandarma Komutanı Albay Selçuk Yıldırım, Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, İl Özel İdare Genel Sekreteri Muammer Yanık, ilçe kaymakamları ve İl Genel Meclis Üyeleri katıldı.
Yozgat Valimiz Vali Abdulkadir Yazıcı törende yaptığı konuşmada son dönemlerde alınan yeni araçlarla İl Özel İdaresi araç filosunun yüzde 90’a yakının yenilendiğini ifade ederek, “Bugün İl Özel İdaresinin özellikle köylerimiz olmak üzere, bütün Yozgat’ın hizmetinde kullanılması için hizmete sunduğumuz 26 aracın teslim töreninde bir aradayız. Bu araçları kaymakamlarımız, il genel meclis üyelerimiz ve ilçe özel idare müdürlerimiz bizden teslim alarak ilimizin hizmetine sunacaklar. Bugüne kadar Yozgat Valiliği olarak özellikle 2006 yılından itibaren İl Özel İdaremizin hizmetinde sunulmak üzere 130 araç alındı. Bunların 55 tanesi de valiliğim döneminde satın alındı ve hizmete sunuldu. Bu araçlarla köy hizmetleri hizmetindeki araçlarımızın yüzde 90’a yakını yenilenmiş ve sıfırlanmış oluyor” dedi.
Törenden sonra gazetemize bir açıklama yapan Ak Part İl Genel Meclisi Üyesi Murat Yıkılmaz ; İlimiz özel idaresi bünyesinde alınan bu araçlardan ilçemize bir greyden ve bir adette kamyon aldık. Sarıkaya halkına iyi hizmet edeceğine inanıyorum. Makina parkımızı yenilemeye devam edeceğiz.”dedi.

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

TARIM ATÖLYESİ GÖZ DOLDURDU

Sarıkaya Kaymakamı Samet Serin Karayakup Kunalı Hasan okulu organik tarım atölyesinde incelemelerde bulundu. Kaymakam Serin’e …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir