Anasayfa / Güncel / AÇIKEL’den DUYARLI DAVRANIŞ

AÇIKEL’den DUYARLI DAVRANIŞ

Sarıkaya belediye Başkanı ; Ömer Açıkel önce hayvan barınağı yaparak sokak hayvanlarını koruma altına aldı, Hayvanların sokaktaki vatandaşlara zarar vermesini önledi. Şimdi ise o hayvanların beslenmesi için çöpe giden ekmekleri toplayıp barınaktaki hayvanların beslenmesinde kullanıyor. Bu duyarlı davranışından dolayı halk tarafından takdir ediliyor.

 

Sarıkaya Belediyesi tarafından bina önlerine konulan çöp kutularına vatandaşlar bayat ekmekleri doldurarak barınakta bulunan hayvanların beslenmesine ortak oluyor. Sarıkaya Belediyesi tarafından bina önlerine konulan çöp kutularına vatandaşlar bayat ekmekleri doldurarak barınakta bulunan hayvanların beslenmesine ortak oluyor. Sarıkaya Belediyesi tarafından bina önlerine konulan çöp kutularına vatandaşlar bayat ekmekleri doldurarak barınakta bulunan hayvanların beslenmesine ortak oluyor. Sarıkaya Belediyesince kısa bir süre önce başıboş sokak köpekleri için hayata geçirilen hayvan barınağında hayvanların beslenmesi için bina önlerine bırakılan çöp kutularına vatandaş ekmek bırakarak burada bulunan hayvanların beslenmesine yardımcı oluyor. Sarıkaya Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel, hayvan sevgisinin önemine vurgu yaparak herkesin imkanları ölçüsünde barınakta yaşayan hayvanların beslenmesine katkı yapabileceğini belirtti. Başkan Açıkel, “İlçemizde hayata geçirdiğimiz barınak içerisine sokak köpekleri toplanarak bakımları yapılmaya başlandı. Barınağa getirilen köpeklerin aşıları, kısırlaştırma operasyonları ve gerekli uygulamalar Belediyemiz Veteriner Hekimi Basri Cankur tarafından titizlikle yapılıyor. Bu kapsamda bizlerde İlçemizde hayata geçirdiğimiz Hayvan Barınağında bulunan köpeklerin beslenmeleri için hemşehrilerimizin evlerindeki atık ekmekleri çöp kutularına atmaları yerine özel olarak yaptırmış olduğumuz kutulara atmalarını rica ederiz. Yardıma muhtaç durumda olan hayvanlar için lütfen duyarlı bir şekilde bayat ve atık ekmeklerimizi bu kutulara atalım. Bu kutuları şimdilik ilçemizde yerleşimin yoğun olduğu bölgelere yerleştirmiş bulunmaktayız. İleride ilçemizin çeşitli noktalarına da bu kutulardan yerleştirilecektir. Tüm vatandaşlarımıza şimdiden katkılarından dolayı teşekkür ederiz.”diye konuştu. VATANDAŞIN YORUMU İsmini vermek istemeyen bir vatandaşımız; Sabahları çocuklarımız erken saate okula giderken sokak köpeklerinden korkuyordu, aynı derecede bizde korkuyorduk. Başkanımıza bu konuyu telefonda bildirdim ya bu köpekleri toplayıp şehir dışına çıkarın ya da imha edin dedim. Başkanımız Ömer Açıkel de bana öldürmenin yanlış olduğunu, hiç bir canlının yaşam hakkına müdahale edemeyeceklerini söyledi. ve hayvan barınağı yaptıracağını söyledi. 3 ay sonra duydum yaptırmış. Şimdide o köpeklerin beslenmesi için ekmek kovası uygulamasını başlatmış. Çok sevindim elbette destek olacağız. Ben geçen hafta birkaç tavukçu ve kasabı dolaşarak tavuk kemiği ve kasaptan kemik aldım ve barınağa götürdüm.”dedi.

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

YÜKSEKOKUL ÖĞRENCİLERİ ÖNLÜK GİYDİ

Sarıkaya Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu öğrencileri için Efdal Park’ta önlük giyme programı düzenlendi. Programı Belediye …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir