Anasayfa / Güncel / ATAMIZI SAYGIYLA ANDIK

ATAMIZI SAYGIYLA ANDIK

Yüz yılda bir gelen Türk milletinin çırpınıp kendine gelmesini sağlayan Kurtuluş savaşımızın önderi Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk tüm yurtta olduğu gibi ilçemiz Sarıkaya’da da törenlerle anıldı.
İlçemiz okullarında düzenlenen programların yanı sıra geçen hafta bir çok etkinlik ile Atamız anıldı.
Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 85. Yıl dönümü münasebetiyle Hükümet Konağı bahçesindeki Atatürk Anıtına Çelenk sunma töreni yapıldı.
Törene, Sarıkaya Kaymakamı Ahmet Nuri Demir, Sarıkaya Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel başta olmak üzere Cumhuriyet Savcısı Sebiha Aysun Sızma, daire amirleri, siyasi parti temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler katıldı.
Törende Kaymakam Ahmet Nuri Demir’in Atatürk Anıtı’na çelenk sunmasının ardından saat 09:05’te sirenlerin çalmaya başlaması ile Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün manevi huzurunda 2 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.
Müteakiben İstiklal Marşı’nın okunması ile göndere çekilen bayrağımız yarıya indirildi ve program sona erdi.
İkinci resmi etkinlik ise Sarı Zeybek İş ve Kültür Merkezi Şehit Yılmaz Gündüz Konferans salonunda yapıldı.
Burada yapılan programda görev alan minikler izleyicilerden tam not aldı. Beğeni ile izlendiler.
Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete irtihalinin 85. yıl dönümü münasebetiyle; Sarı Zeybek İş ve Kültür Merkezi Şehit Yılmaz Gündüz Konferans Salonunda muhteşem bir program sergilendi.
Programı Barbaros İlkokulu ve Kayapınar İstiklal İlkokulu birlikte organize ettiler.
Buradaki programa Protokol eksiksiz olarak iştirak ederek Ataya olan saygılarını ortaya koydu.
Programa Vatandaşların da yoğun ilgisi dikkatlerden kaçmadı.
Şimdiye kadar gelmiş geçmiş en büyük dünya liderlerinden olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, Saygı ve minnetle anıyoruz. Ruhun Şaad olsun Atamız…
Haber Özge Beker

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

SÜNNET ŞÖLENİ

İlçemiz Sarıkaya’da  Sarıkaya Belediyesi ile Yozgat Sarıkayalılar Derneği tarafından ortaklaşa sünnet şöleni düzenlendi. İlçede büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.