Anasayfa / Güncel / Başer, TMO söylentilerine açıklık getirdi: Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi oluyorlar

Başer, TMO söylentilerine açıklık getirdi: Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi oluyorlar

AK Parti Yozgat Milletvekili ve Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Yusuf Başer, son günlerde kamuoyuna yansıyan Toprak Mahsulleri Ofisi’nin kapatılacağı yönündeki söylentilere açıklık getirdi.

 

Bilgi sahibi olmadan Fikir sahibi olanların sorumsuzca beyanları nedeniyle kamuoyunda bilgi kirliliği yaşandığını vurgulayan Başer,  Toprak mahsulleri Ofisi’nin Türkiye genelinde yeniden yapılandırıldığını, kuruma yeni bir kimlik kazandırıldığını belirterek, Kurumun bundan sonraki süreçte mahsul tedarikinden çok düzenleyici ve denetleyici bir kimliğe kavuşturulacağını söyledi.

Türkiye genelindeki yapılandırmanın Yozgat Toprak Mahsulleri Ofisi’nde de yapıldığını belirten Milletvekili Başer, “Yozgat Toprak Mahsulleri Ofisi’nin kapatılması ve personellerin işten çıkartılması  söz konusu değildir. Planlama dahilinde Yozgat il sınırları içerisinde ihtiyaca binaen personellerin yer değişimi olacak ama işten çıkartma olayı olmayacaktır” dedi.

Yozgat Genelinde Yerköy, Şefaatli, Sorgun, Sarıkaya, Saray ve Yozgat Merkez olmak üzere   300 bin ton lisanslı son sistem çelik siloların yapıldığını açıklayan Başer, yeni sistemde çiftçilerin mahsullerini Lisanslı depolara teslim edeceğini belirterek, “Eskiden çiftçilerimiz ürün bedellerini TMO’dan en az 10 günde alabiliyordu. Şimdi yeni sistemde lisanslı depolardan en geç 3 günde alacaktır üstelik önceden TMO’ya ürün teslimi yaparken ödemek durumunda kaldığı  Stopaj ve Sosyal Güvenlik ödemesini de yapmayacaktır. Yeni sistem çiftçilerimizin alın teri ürünlerinin karşılığını ivedilikle alma sürecini hızlandıracaktır” ifadelerine yer verdi.

www.yozgatcamlik.com/

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

BELEDİYEDEN GERİ DÖNÜŞÜM ATAĞI

Sarıkaya Belediye Başkanı Ömer Açıkel ve ekibi yine güzel bir projeye daha imza attı. Çağımızda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir