Anasayfa / Güncel / BOZDAĞ YENİDEN ADALET BAKANI OLDU

BOZDAĞ YENİDEN ADALET BAKANI OLDU

Yeni kabine ve yeni bakanlar kurulu listesi Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından Cumhurbaşkanına sunuldu. Yeni Adalet Bakanı kim olacak sorusunun cevabı Bekir Bozdağ oldu. Günlerdir beklenen yeni kabineyi Ahmet Davutoğlu saat 11.50’de Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sundu. 13.15’te görüşmeden yeni bakanlara onay almış şekilde çıkan Ahmet Davutoğlu 64. hükümeti açıkladı.
Yeni Adalet Bakanı olan Bekir Bozdağ, aslen Yozgatlı. 1 Nisan 1965’te Yozgat Akdağmadeni’nde doğan Bekir Bozdağ’ın babasının ismi Mehmet Duran , annesinin adı ise Nuriye. Asıl mesleği avukatlık olan Bekir Bozdağ Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesini bitirdi. Yüksek lisansını Uludağ Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Dinler Tarihi Anabilim Dalında tamamlayan Bekir Bozdağ, Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu.
Yıllarca serbest avukat olarak çalışan Bekir Bozdağ 22-23 ve 24. Dönemde Yozgat Milletvekili seçildi. 61. Hükümette Başbakan Yardımcılığı ve Adalet Bakanlığı görevinde bulunan Bekir Bozdağ orta düzeyde İngilizce ve Arapça biliyor. Bekir Bozdağ evli ve 3 çocuk babası. Bozdağ Sarıkaya için bir çok proje yapmış ve bundan sonrada Yozgat ve Sarıkaya’nın gelişmesi için yeni projelerinin olduğu öğrenildi. Bozdağ 2016 yılında Sarıkaya Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon merkezinin Açılışını yapacağı da edinilen bilgiler arasında.

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

BELEDİYE BAŞKANLIĞI SEÇİM SONUÇLARI

Sarıkaya Belediye başkanlığı seçim sonuçları ve partilerin mahallelerden aldığı oylar aşağıda mahalle olarak çıkartılmıştır. Bahçelievler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.