Anasayfa / Güncel / ÇOK OKUYAN ÇOK GEZER
PROJEMİZ BAŞLIYOR

ÇOK OKUYAN ÇOK GEZER
PROJEMİZ BAŞLIYOR

Sarıkaya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü her zaman yeni bir proje ile karşımıza çıkıyor.
Bu seferki Proje İlçe Milli Eğitim Müdürü Cüneyt Yoldaş’ın önderliğinde milli eğitim müdürlüğü bünyesinde hazırlanmış olan çok okuyan çok gezer projesi, bu projenin sonunda büyük ödül ise İstanbul gezisi olarak belirtildi.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Yoldaş yaptığı açıklamada proje hakkında şu bilgileri verdi; “Çok Okuyan Çok Gezer Projesi, Yozgat ili Sarıkaya ilçesinde öğrenim gören lise 9, 10, 11, ve 12. Sınıf öğrencilerine; dini, tarihi, kültürel ve ahlaki değerlerimizin kitaplar ile kazandırılması ve pekiştirilmesi amacıyla hazırlanmış bir projedir.
Proje ile Türk yazarlar tarafından kaleme alınmış ve farklı değerlerimizi işleyen kitapların öğrencilerimiz tarafından okunması sağlayarak dini, tarihi, kültürel ve ahlaki değerlerinin farkında olan ve gündelik yaşamda bu değerlere riayet eden öğrenciler yetiştirmektir. Proje kapsamında okunan kitaplardan sınav olacak öğrencilerimiz içerisinden ilk 30’a giren öğrenciler İstanbul gezisi ile ödüllendirilecekler.”dedi. Müdür Yoldaş; projemizin tüm finansmanı hayırseverler tarafından karşılanacak. Şimdiden maddi manevi destek veren hayırsever Sarıkayalı hemşehrilerimize teşekkür ederiz. İlçemizin gençlerinin eğitiminde bizlere destek olan proje üreten tüm milli eğitim personelimize de teşekkürü borç bilirim. Projemizin yavrularımıza hayırlı olması diliyorum.” Diyerek sözlerini tamamladı.
Haber Özge Beker

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

SÜNNET ŞÖLENİ

İlçemiz Sarıkaya’da  Sarıkaya Belediyesi ile Yozgat Sarıkayalılar Derneği tarafından ortaklaşa sünnet şöleni düzenlendi. İlçede büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.