Anasayfa / Güncel / DOLAR MİLYONERLİĞİ FIRSATLARINI KAÇIRDIM

DOLAR MİLYONERLİĞİ FIRSATLARINI KAÇIRDIM

Facebook’ta yurt dışından da hayranlarım olmaya başladı. Çok cazip teklifler de oluyor. Caroline adında kadının arkadaşlığını kabul etmişim. Özelden yazılarla doldurmuş sayfayı. Profiline baktım bolca mayolu resmi var. İnsan ayırmak doğru değildir; mayolu olanları ayırt etmek bana yakışmaz. Merhaba, iyi akşamlar falan yazmış sevgi sembolleriyle doldurmuş. Aramızdaki geçen yazışma:
“Merhaba Caroline Hanım. Günaydın”
“Şu anda ne yapıyorsun?” diye sordu. Kısa süre; “hakikaten ben şu anda ne yapıyorum” tedirginliği yaşadıktan sonra toparlanıp yanıt verdim:
“Gazete için yazı yazıyorum.”
“Kız sen yazı da mı yazıyorsun? Senin gibi yakışıklı birine hiç yakıştıramadım” yazmış. Yabancı olduğu için çevirme hatası oldu diye düşündüm;
“Ne yapayım, yakışıklıyım diye çalışmayayım mı, aç mı kalayım?”
“Bana anlık fotoğrafını gönder. Sen buraya gel ben sana çok para kazandırırım. Yakışıklısın. Senin gibisini arayan zengin çok kadın var. Yattığın yerden para kazanırsın.” ( Abovv! Jigololuk mu teklif ediyor) İşlerim olması nedeniyle ertesi güne kadar mesajlara bakamadım.
“Neden cevap vermiyorsun!” diye kızmış. (Samimi arkadaş olduk ya. Arkadaşlar arasında olur böyle şeyler) Korktum;
“Facebook’ta bolca fotoğrafım var. Sizin resimlerinize oradan ulaştım. Siz de öyle yapın.” diye acele yanıt verdim.
“Çok Yakışıklısın”
“Sanıyorum başka bir ülkede yaşıyorsunuz. Sizinle yazışmak güzeldi. İltifatınıza teşekkür eder, iyi günler dilerim.” diye yavaş yavaş kaçmaya çalıştım.
“Dubai’de yaşayan bir mankenim. Teşekkürler canım tanıştığımıza memnun oldum. Teklifimi düşün ve bana yaz. Teşekkür ederim cnm benim. Çok tatlisin.”
“Ben de çok memnun oldum. İlginize teşekkür eder, iyi günler dilerim” yazdım.
Bir sürü kalp, çiçekler göndermiş sağ olsun. Güzel kadınla kazasız belasız ayrıldıktan sonra uzun bir mesaj daha aldım;
“Merhaba Ahmet Koçak, Daha iyi iletişim kurabilmemiz için bir çevirmen kullanıyorum. Lütfen dikkat edin ve dikkatlice okuyun. Soyadı ‘Koçak’ olan birini arıyordum, bu yüzden Facebook’ta profilinizi gördüğümde, birbirimize en iyi nasıl yardımcı olabileceğimizi görmek için seni eklemeye ve bu mesajı yazmaya karar verdim. Ben, Bay K. burada Endenozya PB’de denetim müdürü olarak çalışıyorum, inanıyorum ki şimdi sizinle karşılaşmak Tanrı’nın isteğidir. Şu anda sizinle önemli bir iş görüşmesi yapıyorum( hemen gırgır geçer gibi olan yüz ifademi önemli iş görüşmesi yapan insanlarınki gibi yaptım), çünkü soyadınız/uyruğunuzla bağlantılı olduğu için ilginizi çekeceğini düşünüyorum ve bundan faydalanacaksınız. Burada altın işi yapan ülkenizin vatandaşı olan Merhum J.Koçak’ın bankamda 12.500.000,00 ABD Doları (Yalnızca On İki Milyon Beş Yüz Bin ABD Doları) değerinde sabit bir mevduatı vardır. Bu mevduatın tarihi 12. Nisan 2012’dir. Bir ölümcül kazada J. Koçak ne yazık ki ölenler arasında yer aldı. Banka yönetimim onun ölümünü henüz öğrenmedi. Ben onun muhasebe memuru olduğum için bunu biliyordum…” şeklinde uzun uzun yazmış. Bu parayı bana göndermeyi, yarı yarıya paylaşmamızı öneriyor; kişisel bilgilerimi, banka hesap numaralarımı istiyordu.
Bu mesajı okuyunca ikinci milyonerlik fırsatının gelmesi önce heyecanlandırdı beni. Öncekinden daha zahmetsizdi. Sonra, bedava peynir fare kapanında olur diye düşündüğümden şöyle yanıt verdim:
“Hırsızlık değil mi? Çalışmadan para elde etmek kişiliğime uygun değildir. O kişiyle bir akrabalık bağım yoktur Bay K. ”
“Sevgili kardeşim, bilmelisin ki, bir sonraki akraba olmadan önce bir kişiyle ilişkiye girmenin her zaman zorunlu olmadığını, sadece yardımına ihtiyacım var, seni Bay J. Koçak’ın bir sonraki akrabası olarak takdim etmek için, çünkü bulamadım. Ölüm yılından beri bir aile üyesi ve kimse iddia için öne çıkmadı”.
“İlgilenmiyorum teşekkür eder, iyi günler dilerim.”
“Seni anladım ama şimdi sana teklifimin %100 risksiz olduğunu ve yasal olarak ele alınacağını temin ederim, bu isimde birçok insan olduğunu biliyorum ama kalbim bana iyi bir insan olduğunu söylüyor ve teklif aldığında kaçmayacak birisiniz. Lütfen bu teklifi sizin aileniz ve benim için bir nimet olarak görün.”
“Köşe yazarıyım. Köşemde sizi konuk etmemi ister misiniz? Belki o kişinin gerçek akrabasını bulabilirsiniz.”
“Kardeşim buna gerek yok çünkü güvenebileceğim kişiden başka kimsenin bu işlemden haberdar olmasını istemiyorum ve bu isimde birçok kişi olduğunu biliyorum ama kalbim bana senin iyi bir insan olduğunu ve hesabınızdaki parayı aldıktan sonra kaçmayacak biri olduğunu söylüyor(resmime bakarak bu kanıya varması ilginç).”
Yazmamı istemese de yazmak, Bay K.’ye yardımcı olmak istedim. Arkadaşlara sorduğumda hepsine benzer mesajlar geldiğini öğrendim. Milyonerliği ikinci kez elimin tersiyle ittim. Milyoner olmak isteyen, soyadı Koçak olanlara duyurulur…
Ahmet.kocak16@hotmail.com

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

SÜNNET ŞÖLENİ

İlçemiz Sarıkaya’da  Sarıkaya Belediyesi ile Yozgat Sarıkayalılar Derneği tarafından ortaklaşa sünnet şöleni düzenlendi. İlçede büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.