Anasayfa / Güncel / SARIKAYA BELEDİYESİ 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ PROGRAMI DÜZENLEDİ

SARIKAYA BELEDİYESİ 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ PROGRAMI DÜZENLEDİ

Sarıkaya Belediyesi tarafından her yıl olduğu gibi bu yılda Aziz Şehitlerimiz için bir program düzenlendi.
Düzenlenen etkinlik 18 Mart Cumartesi günü saat:19.30’da Sarı Zeybek Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. Programa Kaymakam Yasin Özcan, Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel, Garnizon Komutanı J. Yzb. Adem Yeleğen, siyasi parti temsilcileri, daire amirleri, şehit aileleri, gazilerimiz ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Geceyi izlemeye gelen vatandaşlara belediye tarafından hazırlanan üzüm hoşafı ve ekmek dağıtıldı. Bu ikramlar günün anlam ve önemine tam manasıyla damga vurdu. Salonun sol tarafında Çanakkaleyi anlatan animasyon ekibi ise davetliler tarafından yoğun ilgi ile izlendi.
Program Yozgat Genç Bilaller Ezan Okuma Yarışması il birincisi Bahadır Kulabaş’ ın okuduğu sela ile başladı. Daha sonra yine bu gencimiz tarafından icra edilen Kuranı Kerim tilaveti ile devam etti. Programda günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel yaptı. Başkan Açıkel yapmış olduğu konuşmada geceye katılan herkese katılımlarından dolayı teşekkür etti. Başkan Açıkel konuşmasının devamında ise programın hazırlanmasında emeği geçen Ülkü Ocakları mensubu gençlere ve Yunus Emre Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerine de yapmış oldukları çalışmalar ve gösterdikleri gayretten dolayı teşekkür ettiğini belirtti. Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel konuşmasının devamında Sarı Zeybek Kültür Merkezi Çok Amaçlı salonuna geçtiğimiz aylarda şehadete eren Şehit Polis Mustafa Kemal Devrilmez’in adının verildiğini, bir üst katta yer alan sinema ve tiyatro salonuna ise geçtiğimiz yıl şehadete eren Şehit Polis Yılmaz Gündüz’ün adının verildiğini ve şehitlerimizin isimlerinin burada yaşatılacağını belirtti.
Programın devamında İmam Hatip Lisesi öğrencisi İbrahim Güneş Kahramanlık isimli şiiri okudu. Daha sonra kürsüye gelen Sarıkaya Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği Başkanı Yakup Ergen bir konuşma yaptı ve dernekleri tarafından hazırlanan slayt gösterisinin sunumu yapıldı. Başkan Yakup Ergen daha sonra Kaymakam Yasin Özcan ve Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel’e birer teşekkür plaketi takdim etti. Gecenin devamında İmam Hatip Lisesi öğrencisi Kübra Yiğit “ Bir Şehit Çocuğunun Şehit Babasına Yazdığı Mektubu ” okuyarak salonda bulunanlara duygu dolu anlar yaşattı. Daha sonra ilçemiz Yunus Emre Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından Kınalı Hasan isimli tiyatro gösterisi izleyicilerle buluştu.  Birinci Sayfanın devamı; Gecenin devamında Şehit Metin Arslan İlk Öğretim Kurumundan Bekir Köksal, Recep Nalbant, Namık Kemal İlk Öğretim Kurumundan Kadir Çabuk, Çayıralan Şehit Yarbay Yusuf Turgut Orta Okulundan Erdem Erdoğdu tarafından hazırlanan müzik dinletisi izleyicilerle buluştu.
Gecenin sonunda ise Sarıkaya Belediyesi tarafından hazırlatılan hediyeler Şehit Aileleri ve Gazilerimize takdim edildi.
Yine Sarıkaya belediyesi hazırladığı 18 Mart Çanakkale zaferi programla tam not alarak büyük beğeni toplamayı başardı.

2017_03_20_80764176 2017_03_20_179031479 2017_03_20_213023743 2017_03_20_379689300 2017_03_20_437000106 2017_03_20_459707958

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

BARBAROS İLK OKULUNUN ÖNÜNDEKİ ÇÖPLER TEDİRGİN EDİYOR

Barbaros ilköğretim okulun önünde bulunan Sarıkaya belediyesine ait çöp konteynırları çocukları tedirgin ediyor. Özellikle kasap …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.