Anasayfa / Güncel / SOSYAL MEDYA DA ÖRGÜTLENEN GÖZLÜKÇÜLER AFRİKA ÜLKELERİNE GÖZLÜK YARDIMI YAPIYOR

SOSYAL MEDYA DA ÖRGÜTLENEN GÖZLÜKÇÜLER AFRİKA ÜLKELERİNE GÖZLÜK YARDIMI YAPIYOR

Sarıkaya ilçe gözlükçülerinden Optisyen İsmail UYAR’ın başlattığı ”Görmek Herkesin Hakkı ” isimli projeye tüm Türkiye’de ki gözlükçülerden destek geliyor.
Sarıkaya ilçe esnaflarımızdan Optisyen İsmail UYAR Somali başta olmak üzere birçok Afrika ülkesine gözlük yardımı yapmaya hazırlanıyor.
Afrika ülkelerinde ki yardıma muhtaç insanların özellikle cerrahi ameliyatlar sonrası en zor temin ettikleri tıbbi cihazın bir adet gözlük olduğunu vurgulayarak, bir gözlük yardımı projesi hazırlayan Optisyen Uyar, bu projesini sosyal medya da ki gözlükçülerle paylaştı.
Tüm Türkiye genelindeki gözlükçülerin sosyal medyada örgütlenerek sahip çıktığı projeye yardımlar bir anda çoğaldı. Üstelik sadece bu kadarla bitmiyor. Yardım amaçlı gelen optik çerçeve ve optik camların montajının yapılabilmesi uzun süre alacağından, ülkemizdeki birçok üniversitenin optisyenlik bölümü öğrencileri de montajlarını biz yaparız diyerek, projeye destek olabileceklerini açıkladılar. Ülke genelinde toplanan gözlük çerçevelerinin ve camlarının montajlarını üniversite de optisyenlik bölümü okuyan genç optisyen adayları yapacak.
Optisyen Uyar Yöre Haber muhabirine yaptığı açıklama da ” İlk başlarda en fazla beşyüz gözlük gönderebiliriz diye düşünürken, tüm Türkiye’de ki gözlükçülerin projeyi sahiplenmesi ile bir hafta gibi kısa bir sürede iki bini aşkın gözlüğümüz oldu. Böylece optisyenlik öğrencisinden gözlük toptancısına, firma sahibinden çalışanına, optik sektörünün tüm mensupları olarak ne kadar yardımsever bir meslek grubu olduğumuzu bir kez daha göstermiş olduk ” dedi.
Tüm ülkede toplanan bütün gözlükler önümüzde ki aylarda Somali ve Nijer gibi Afrika’nın yoksul ülkerine, Türk Optisyenleri ve Gözlükçülerinin hediyesi olarak gönderilecek.

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

VALİLİK TAM KAPANMANIN KOŞULLARINI AÇIKLADI..İŞTE AYRINTILAR

29 Nisan Perşembe günü  saat 19:00’da başlayıp, 17 Mayıs 2021 Pazartesi sabah 05:00’e kadar devam …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir