Anasayfa / Güncel / Uzman Erbaş ihtiyacını karşılamak amacıyla personel temin edilecektir

Uzman Erbaş ihtiyacını karşılamak amacıyla personel temin edilecektir

 

JANDARMA GENEL KOMUTANLIĞINDAN DUYURU

 

 

Jandarma Genel Komutanlığının Uzman Erbaş ihtiyacını karşılamak amacıyla personel temin edilecektir. Temin; lise ve dengi okul mezunu veya yurt dışındaki dengi okul mezunu olup askerlik hizmetini erbaş/er olarak tamamlamış veya halen silâhaltında olup 20 Temmuz 2017 tarihine kadar terhis olabilecek durumdaki erbaş ve erlerden Jandarma Komando ve Jandarma Emniyet Asayiş branşlarında yapılacaktır.

 

 1. BAŞVURU ŞARTLARI:

 

 1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak.

 

 1. En az lise ve dengi okul mezunu olmak veya yurt dışındaki dengi okul mezunu olmak.

 

 1. Askerlik hizmetini yapmış veya başvurduğu esnada yapıyor olmak.

 

      ç.     Düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 01 Ocak 2017 tarihi itibariyle yirmi beş (25) yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1992 tarihi ve sonrasında doğanlar).

 

 1. Müracaat tarihinin ilk günü itibarıyla terhisinin üzerinden üç yıldan fazla süre geçmemiş olmak     (20 Ocak 2014 tarihi ve sonrasında terhis olanlar).

 

 1. Tüm sınavları geçen adaylar için Sağlık Yeteneği Yönetmeliğine uygun olarak; sevk edildikleri hastanelerden “Komando Uzman Erbaş Olur” veya “Uzman Erbaş Olur”  kayıtlı sağlık raporu almış olmak.

 

 1. En az 164 cm boyunda olmak koşuluyla, kılavuzda yayınlanan boy ve kilo oranları tablosunda belirtilen değerler içerisinde bulunmak. Boy uzunluğu çıplak ayakla, ağırlık ise spor şortu/eşofman ile ölçülür.

 

 1. TSK’da daha önce subay,  astsubay, uzman jandarma, uzman erbaş olarak istihdam edilmemiş, askeri öğrencilikle ilişiği kesilmemiş olmak.

 

ğ.    Vücut yapısı düzgün, her bakımdan sağlam ve fiziki görünüşü kusursuz olmak (Göğüs kafesi ve omurgasında şekil bozukluğu bulunmamak, işitme ve görmede en ufak bir kusuru bulunmamak, gözlük, lens ve işitme cihazı kullanmamak, renk körü ve düz taban olmamak, vücudunun herhangi bir yerinde yara, dövme, yanık ve ameliyat izi bulunmamak. Türkçeyi kusursuz konuşmak, dilinde pelteklik, tutukluk ve kekemelik gibi konuşma özrü bulunmamak).

 

 1. Güvenlik soruşturması olumlu olmak.

 

ı.     Askerlik hizmeti sırasında üste hakaret, emre itaatsizlikte ısrar, mukavemet, amir ve üste fiilen taarruz, fesat ve isyan suçları ile 22.05.1930 tarihli ve 1632 sayılı Askeri Ceza Kanunu’nun 148’inci maddesinde belirtilen suçlardan hükümlü bulunmamak.

 

 1. Taksirli suçlar hariç olmak üzere; affa veya zaman aşımına uğramış yahut para cezasına çevrilmiş yada ertelenmiş ve adli sicilden çıkarılmış olsa dahi, bir cürümden hükümlü bulunmamak.

 

 1. Tutum ve davranışları ile yasadışı görüşleri benimsememiş, bu gibi faaliyetlerde bulunmamış veya bu gibi faaliyetlere karışmamış olmak.

 

 1. Türk Silahlı Kuvvetlerinin manevi şahsiyetine gölge düşürmemiş, askerliğin şeref ve haysiyeti ile bağdaşmayacak eylemlerde bulunmamış, tutum ve davranışları ile yasa dışı siyasi, irticai, yıkıcı ve bölücü ideolojik görüşleri benimsememiş olmak.

 

 1. Askerlik hizmetini yapmakta iken müracaat edenler için 20 Temmuz 2017 tarihine kadar terhis olabilecek durumda olmak ve  Birlik Komutanlıklarınca düzenlenen Nitelik Belgesi almış olmak.

 

 1. 20 Temmuz 2017 tarihinden sonra silahaltında bulunmamak.

 

 1. Başvuru, sınavlar ve kayıt kabul işlemleri esnasında, adaydan istenen bilgi, belge ve diğer yükümlülüklerin tam ve doğru olarak yerine getirilmesi gerekmektedir.

 

 1. BAŞVURU YERİ, ZAMANI VE ŞEKLİ:

 

Sözleşmeli Uzman Erbaş Teminine başvurular,  20 Ocak-17 Şubat 2017        tarihleri arasında www.jandarma.tsk.tr internet adresinden yapılacaktır.

 

 

 1. TEMİN FAALİYETLERİ İLE İLETİŞİM BİLGİLERİ

Beytepe Korgeneral Şehit İsmail Selen Kışlası

       J.Gn.K.lığı Personel Temin Merkezi Komutanlığı Uzman Erbaş Kısmı

       İncek/Çankaya/ANKARA’ dır.

 

       Tel.:  312 464 48 36 – 312 464 86 60- 312 464 86 45 

       www.jandarma.tsk.tr

 

AŞAĞIDAKİ LİNKİ TIKLAYARAK

İSTENİLEN BELGELERİN TÜMÜNE ULAŞABİLİRSİNİZ

YÖN

 

                                                                             jandarma

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

GENÇLİK MERKEZİ AÇILDI

Sarıkaya Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel’in ilçemize kazandırdığı birçokhizmetin şimdilik sonuncusu olan T.C. Sarıkaya Belediyesi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.