Anasayfa / Güncel / Yozgat İl Genel Meclisi Üyesi Abdulbaki Karataş, Çayıralan Belediye Başkanı Ömer Codar’a yanıt verdi : KARALAMA YAPIYOR

Yozgat İl Genel Meclisi Üyesi Abdulbaki Karataş, Çayıralan Belediye Başkanı Ömer Codar’a yanıt verdi : KARALAMA YAPIYOR

Yozgat İl Genel Meclisi Üyesi Abdulbaki Karataş, Çayıralan Belediye Başkanı Ömer Codar’ın iddialarına cevap verdi.  Çayıralan Belediye Başkanı Ömer Codar, geçtiğimiz günlerde  pandemi dolayısıyla yapılan yardımlarda asıl ihtiyaç sahiplerinin belirlenmediğini iddia etmişti. Başkan Codar, ” Ben parti kimliğimi bırakarak bu makama oturdum. Haksızlık, adeletsizlik kimden olursa olsun onun karşısındayım” dedi.

Codar’ın bu iddialarına Yozgat İl Genel Meclisi Üyesi Abdulbaki Karataş’tan yanıt gecikmedi. Sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan Karataş, “Altında kendi imzası olduğu halde yine AK Partiye iftira attı. İlgili yardım alan şahıs ise partilisi çıktı” dedi.

Karataş’ın açıklaması şöyle; “2019 Yerel seçimlerinde Çayıralan Belediye Başkanı seçilen Ömer Codar; Ak Parti aleyhinde iftira ve karalama faaliyetlerine bir yenisini daha ekledi. Ancak bu sefer gündeme aldığı bahse konu şahıs 2019 Yerel Seçimlerinde kendisiyle birlikte partisinin belediye meclis üyesi adayı olarak seçimlere girdiği, birlikte seçim çalışmaları yürüttüğü ve şahsın e Ak Parti ile herhangi bir bağının olmadığı, CHP mensubu olduğu ortaya çıktı. Çayıralan Belediye Başkanı Codar görevde olduğu süre içerisinde ömrü Ak Parti’ye iftira ve karalama kampanyaları ile sosyal medyada gündem oluşturmayla geçti. Başkan Codar, Kendi sosyal medya hesabından, Ak Parti hükümeti tarafından pandemi sebebiyle vatandaşlarımıza yapılan yardımları bir kötü örnekle sulandırmaya çalışarak, Yurtdışından emekli bir şahsın 1200 Euro maaş almasına rağmen ve 300-500 dekar arazisi olmasına rağmen 1100 TL pandemi yardımı aldığını söylerken, “ihtiyaç sahiplerinin kimler olduğunun tespitini kimlerin yaptığını akil sahibi herkes tahmin eder” diyerek Ak Parti Çayıralan İlçe Teşkilatını hedef gösterdi. Yaptığı paylaşımın altına yorum yapan ve durumdan habersiz olan vatandaşlarımızın çoğu, yapılan bu yardımın usulsüz olduğunu dile getirirken, bazı art niyetli vatandaşlarımız ise sanki yardım aldığı iddia edilen şahsın isminin Ak Parti tarafından verildiğini, yardım alan şahsın Ak Parti’nin bir üyesi veya yandaşı olduğunu, Parti teşkilatının ilçe kaymakamının elinin kolunun bağladığını, kaymakamlığın adı geçen şahsa zoraki yardım yaptığını iddia edecek kadar küstahlaşmışlardır. Başkan Codar her ne kadar partimizin ismini kullanmasa da ima yoluyla sürekli olarak partimizi hedef göstermektedir.

ADI GEÇEN ŞAHIS KENDİNİ AÇIKLADI

Başkan Codar’ın yaptığı açıklamanın ardından yardımı alan kişinin kendisi olduğunu ve yardım parası olan 1100 TL’nin üzerine 100 TL daha ekleyerek bir garibana bağışta bulunduğunu açıklayan Çokradan mahallesinden R.Ş. isimli şahıs 2019 yerel seçimlerinde CHP Belediye Meclis üyesi adayı olarak seçimlere katıldığı, CHP üyesi olduğu ve Ak Parti ile herhangi bir bağının olmadığı ortaya çıktı.

YAPILAN YARDIMIN ALTINTA İMZASI OLAN BAŞKAN CODAR NE YAPMAK İSTİYOR

Ak Parti’ye iftira atmayı prensip edinmiş Başkan Codar, yardım alan CHP’li şahısla ilgili “bu ahlaksız utanmadan müracaat ediyor da buna onay veren ahlaksız ve vicdansızlar nasıl onay veriyor” diyerek içinde kendisinin ve ilçe kaymakamının da bulunduğu vakıf mütevelli heyetini ahlaksız ve vicdansız olarak nitelendirmiştir. Oysaki vatandaşın yardım onayında belediye başkanı sıfatıyla kendisinin de imzası vardır. Adı geçen şahıs bir yıl önce pandemi yardımı için vakıfa başvurmuş, yardım parası çıkmış ancak parayı çekmediği bilgisine ulaşılmıştır. Bu yıl ise pandemi dolayısıyla eski listelerin yukarıdan yeniden onaylandığı ve geçen yıl içinde Ömer Codar’ın da bulunduğu vakıf mütevelli heyeti tarafından yardım yapılması uygun görülen bu şahsa yardım çıktığı bilgisine ulaşılmıştır. Siz bu şahsı CHP Çayıralan belediye meclis üyesi adayı olarak ilan ettiniz ve birlikte aylarca seçim çalışması yaptınız.

1- Kendi imzanızla geçen yıl ilgili şahsa pandemi yardımı çıkmasına siz mi vesile oldunuz?

2- Mal varlığını o tarihte bilmiyor muydunuz?

3- Nasıl onay verdiniz?

4- Yoksa o tarihte ilişkileriniz iyi iken, şu an aranızdan kara kediler mi geçti?

Yardım aldığı iddia edilen şahsın Başkan Codar’la, Milletvekili Ali Keven’li, CHP İlçe Örgütüyle, ayrıca CHP Belediye Meclis Üyesi Adayı olarak bastırdığı afişlerle bir çok yerde ve zamanda yayınlanmış resimleri mevcuttur. Ancak şahsı ifşa etmek bana düşmez. Zaten kendileri birbirlerini kendi hesaplarında deşifre ediyorlar.  Her ne kadar Başkan Codar, Ak Partiye iftira atmayı prensip edinse de sonuçta ilçemizin seçilmiş belediye başkanı ve temsilcisidir. Yorum yaparken saygı kurallarından ödün verilmemelidir.”

NE OLMUŞTU?

Çayıralan Belediye Başkanı Ömer Codar hükümet tarafından yapılan pandemi yardımlarının yanlış kişilere yapıldığını, ihtiyaç sahibi kişiler belirlenirken hassas davranılmadığını iddia etti.  Çayıralan Belediye Başkanı Ömer Codar pandemi dolayısıyla yapılan hane yardımında ihtiyaç sahiplerini tespit edilirken yapılan yanlışlıklar olduğunu iddia ederek, “Bu ahlaksızlığa sadece ben değil, ilçemizin tüm siyasi parti temsilcileri ve STK’ları tepki göstermeli, korkmadan, yılmadan, neme lazım demeden” şeklinde açıklamalarda bulundu. Codar, açıklamasının devamında şunları kaydetti; Başkan Codar sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “Pandemi dolaysıyla, gelir kaybına uğrayan ihtiyaç sahiplerine hükümet tarafından 1100 TL destek yapıldı. Tabi ihtiyaç sahiplerinin kimler olduğunun tespitini kimlerin yaptığını akıl sahibi herkes tahmin eder. Tespit edenlerin bürokratlarımız olmadığı da net ve kesindir. Bu doğrultuda, benim tespit ettiğim yurtdışından emekli, aylık 1200 Euro (12.000 TL) maaş alan tek başına yaşayan 300-500 dekar arazisi olan atı arabası olan şahsa 1100 TL destek ödemesi yapıldı. Bu sadece tespitlerden bir tanesi, bu ahlaksız utanmadan müracaat ediyor da buna onay veren ahlaksız ve vicdansızlar nasıl onay veriyor. Konuyu Sayın Kaymakama ilettim, kimlere ödeme yapılacağının yukarıdan kendilerine bildirildiğini söyledi. Halbuki ihtiyaç sahibinin kimler olduğunun tespitini yapması gereken kişiler, halkımız ile iç içe yaşayan belediye başkanı, mahalle ve köy muhtarlarımız ve o yörenin STK temsilcileridir. Yetimin hakkını yiyenlerden ve yetim hakkı yenmesine imkan sağlayanlardan elbet bir gün bu halk hesabını soracaktır. Halkımızın ve kamuoyunun bilgisine sunulur. Not: Bu ahlaksızlığa sadece ben değil, ilçemizin tüm siyasi parti temsilcileri ve STK’ları tepki göstermeli, korkmadan, yılmadan, neme lazım demeden.”

kaynak yozgat çamlık gaztesi

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

ARKADAŞLARI METE’Yİ ASKERE UĞURLADI

Ülkemizin gençleri yaşları geldiği zaman vatani görevini yapmak için askere büyük bir heves ve şevk …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.