Anasayfa / Sağlık / Yerköy Devlet Hastanesine Başarılar Dileriz

Yerköy Devlet Hastanesine Başarılar Dileriz

İSTEYEN İSTEDİĞİNİ ALIYOR İSTEMEYEN İSE ALAMIYOR!!!

 

Yozgat  Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine bağlı Yerköy Devlet Hastanesinde Fizik Tedavi ve Rehablitasyon Ünitesi 9 yatak sayısı kapasitesinden  19 yatak sayısı kapasitesine ulaştı. Günlük hasta sayısı 35 iken şuan bu kapasite ile 70 hastaya hizmet vermeye başladı.

Yerköy Başhekimi Uzm. Dr. Ümit Öztürk yaptığı açıklamada; “Yerköy Devlet Hastanesi olarak, halkımıza hizmet konusunda bir yenisini daha ekleyerek Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon kapasitemizi artırmış bulunuyoruz. .Bu alanda yenilenen ve son teknoloji cihazlarla beraber  1 Fizyoterapist ve 2 Fizik tedavi teknikeri hizmet vermektedir.

Fizik tedavi ve rehabilitasyon, son yıllarda önemi giderek artan tıp dallarından biri olarak kabul ediliyor. Romatizmal, ortopedik, nörolojik, solunum, kalp damar hastalıkları gibi birçok hastalığın tedavisinde kullanılan fizik tedavi ve rehabilitasyon, normal yaşama dönmeyi hızlandırıyor.

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Ünitesi, hareket sistemi hastalıklarının tedavisi ve bozulan fonksiyonlarının eski haline getirilmesi için çalışıyor. Hastalıkların tedavileri için sıcak, soğuk uygulamalar, elektrik akımları, masaj ve egzersizler gibi çeşitli fizik ajanlar kullanılıyor.

Rehabilitasyonun, hastaların genel tıbbı tedavilerinin yanında mutlaka yer alması gerekiyor. Aksi takdirde, hastalar tıbben iyileşseler de fonksiyonel olarak tam bağımsız olamıyorlar ve başkalarının desteğine muhtaç olarak yaşamlarını sürdürmek zorunda kalıyorlar.Rehabilitasyon, kişinin normal yaşama adapte olmasını kolaylaştırıyor”dedi.

Hastalara daha kaliteli, ferah ve tam donanımla hizmet vermeye başlayan Yerköy Devlet Hastanesinde fizik tedavi odalarının yenilendiğini, amacın yüzde 100 hasta memnuniyeti olduğunu söyleyen Yozgat İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op.Dr. İsmail Kurca yaptığı açıklamada;” Yerköy Devlet Hastanemizde Fizik Tedavi ve Rehabiitasyon hastalarının tam donanımla hizmet almasına olanak sağlayan, güler yüzlü yönetimi ve personelleriyle gösterilecek bir sağlık tesisi olması hedeflerimiz arasındadır” dedi.

 

 

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

ŞAP HASTALIĞI TEHLİKESİYLE
HAYVAN PAZARLARI KAPATILDI

Yozgat İlinde bulunan tüm hayvan pazarı, Kurban Bayramı öncesi tedbir amacıyla şap hastalığı tehlikesi nedeniyle …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.