Anasayfa / Güncel / 19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ

19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ

Tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de 19 Eylül Gaziler günü kutlandı. İlçe Kaymakamı Samet Serin’in ev sahipliği yaptığı program ilçe Hükümet Konağı bahçesinde düzenlenen resmi tören ile başladı. Daha sonra Şehit Aileleri ve Gazilerin onuruna verilen yamakla devam etti. “19 Eylül Gaziler Günü” nedeniyle Sosyal mesafe kuralları dikkate alınarak düzenlenen programa Sarıkaya Kaymakamı Samet Serin’in yanı sıra; Sarıkaya Belediye Başkanını Av. Ömer Açıkel, Şehit Aileleri ve Gaziler Yardımlaşma Dayanışma Derneği Başkanı Yakup Ergen, Siyasi Parti temsilcileri, kurum müdürleri, gaziler ve vatandaşlar katıldı.
Program; Atatürk anıtına çelenk sunumu, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitlerimizin manevi huzurunda bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı. Daha sonra Şehit Aileleri ve Gaziler Yardımlaşma Dayanışma Derneği Başkanı Yakup Ergen günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı.
Konuşmanın ardından Namık Kemal İlkokulu Anasınıfından minik yürekli öğrencilerimiz gazilerimize ve şehit yakınlarımıza sürpriz yaparak Türk Bayrağımızı ve çiçeklerini hediye ettiler.
Böylesine anlamlı bir günde davetlilerimizin duygularına ortak oldular.
Toplu hatıra fotoğraf çekiminin ardından gazilerimizin onuruna düzenlenen yemek programına geçildi.
Sarıkaya Kaymakamı Samet Serin 19 Eylül Gaziler Günü münasebetiyle Gaziler onuruna yemek verdi.
İlçemiz Eftal Parkta düzenlenen yemeğe Sarıkaya Kaymakamı Samet Serin eşi Hanımefendi Şefika Serin ile katılarak gazilerimiz ve şehit aileleri ile yakından ilgilendi.
Yemek davetine, Belediye Başkan Av. Ömer Açıkel, Jandarma Komutan Vekili Jandarma Kıdemli Başçavuş Mehmet Akif Berkem, Emniyet Müdürü Bülent Gümüşay, Siyasi Parti temsilcileri, ilçemiz kurum amirleri, gaziler ve şehit yakınları katıldı.
Yemekte bir konuşma yapan Sarıkaya Kaymakamı Samet Serin, “Bir parçası olduğumuz ve birçok güzelliğinden, zenginliğinden istifade ettiğimiz bu cennet vatanda hepimizin bildiği gibi şehitlerimizin ve gazilerimizin çok büyük emekleri var. Devletimiz şehitlerimizi anmak, ailelerine teşekkür etmek, kahraman gazilerimizi anmak ve kendilerine, ailelerine teşekkür etmek onları onure etmek için 18 Mart Şehitler Günü ve 19 Eylül gününü de Gaziler Günü olarak ilan etti. Biz de bugün vesilesiyle ilçe protokolü, gazilerimiz ve şehit ailelerimiz ile bir araya geldik.
Başta devletimizin kurucusu ve 19 Eylül 1921’de gazilik ve mareşallik ünvanı verilen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bu vatanda emeği olan tüm şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyorum. Hayatta olan kahraman gazilerimize sağlıklı ve mutlu bir yaşam diliyorum. Kendilerine en kalbi şükranlarımızı sunuyorum.” İfadelerini kullandı.
Sarıkaya Kaymakamı Samet Serin ayrıca tüm misafirlere Gazilerimiz onuruna verilen yemeğe iştirak ettikleri için teşekkür ederek Şehit yakınları ve Gazilerimizin kendilerine hediye takdiminde bulundu. Hediye takdiminden sonra Şehit aileleri ve gaziler Sarıkaya Kaymakamı Samet Serin ile sohbet edip sorunlarını ilettikten sonra program sona erdi. Haber Merkezi.

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

BARBAROS İLK OKULUNUN ÖNÜNDEKİ ÇÖPLER TEDİRGİN EDİYOR

Barbaros ilköğretim okulun önünde bulunan Sarıkaya belediyesine ait çöp konteynırları çocukları tedirgin ediyor. Özellikle kasap …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.