Anasayfa / Güncel / 2021 YILI 2. ETAP DOĞALGAZ ÇALIŞMALARI BAŞLADI

2021 YILI 2. ETAP DOĞALGAZ ÇALIŞMALARI BAŞLADI

2021 yılı doğalgaz çalışmaları ilçemizin birçok noktasında 1 Ekim tarihi itibariyle tekrardan başladı.
İlçemiz Battalgazi, Hürriyet, Kazım Karabekir ve Yenidoğan Mahallelerimizde ana hat imalatı diye adlandırılan ana hat çekim ve yapım işleri ile 1 Ekim tarihinde tekrardan start aldı. Doğalgaz hizmetinin ilçemize ilk geldiği günden bu yana büyük bir özveri ve kararlılıkla çalışmaların yakın takipçisi olan Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel çalışma yapılan güzergâhları gezerek mahalle sakinleriyle görüşüyor. Aboneliği olmayan hemşehrilerimizin hat çekiminin hemen akabinde abonelik yaptırarak tamamlanan alt yapı çalışmalarının ardından yol yapımının hızlı ilerlemesi adına bunun gerekliliğini anlatıyor.
Sarıkaya belki de doğalgaz konusunda Yozgat’ın en şanslı ilçeleri arasında yer alıyor. Çünkü yapılan protokoller gereği Başkan Açıkel ilçemizin her noktasına bu önemli hizmetin ulaşması adına Sarıkaya Belediyesi olarak büyük bir sorumluluk alıyor. Yeri geliyor yeni yapılmış olan yolların bile bozulmasına göz yummak durumunda kalarak vatandaşların sobanın isinden ve pisinden kurtulmalarına önayak oluyor. Bu zamana kadar ilçemizde doğalgaz girişi hiç olmayan 2 veya 3 mahallemiz kalmıştır. Genel itibariyle bakacak olursak bu ilçemiz adına çok büyük bir gelişme. Hem kışları sobalardan çıkan dumanlar artık kimseyi rahatsız edemeyecek düzeyde azaldı hem de vatandaşlarımız ekonomik bir şekilde ısınma ve sıcak su ihtiyaçlarını karşılar duruma geldi.
Umuyoruz ve biliyoruz ki ilçemizde doğalgaz çalışmaları büyük ölçüde tamamlandıkça ve yol kazma eşme işleri azaldıkça yapılan yeni yollar ve kaldırımlarla ilçemizin çehresi çok kısa bir sürede değişecektir.
Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel’in ara ara sosyal medya hesaplarından yapmış olduğu duyuruyu gazetemiz aracılığıyla sizlerle yeniden paylaşmak istiyoruz; ” hane ve işyerlerinin önünden doğalgaz hattı geçmiş olmasına rağmen abonelik yaptırmamış ve doğalgaz kutusu çektirmemiş olan hemşehrilerimizin bu işlemleri bir an önce yaptırmalarını tavsiye ediyoruz.” Bunun anlamı şu vatandaşlar aboneliklerini yaptırıp kutularını bağlatırlarsa o güzergahta bozulan yol ve kaldırımların yeniden yapım ve onarım işleri daha hızlı yapılacaktır.
Haberimizin sonunda yeni doğalgaz hizmetine kavuşan mahallelerimize hayırlı olsun dileklerimizi iletiyor gayret ve çabalarından dolayı başta Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel, Sürmeligaz çalışanları ve belediye çalışanlarımıza teşekkür ediyor, kolaylıklar diliyoruz. Haber Murat Yakışıklı

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

ARKADAŞLARI METE’Yİ ASKERE UĞURLADI

Ülkemizin gençleri yaşları geldiği zaman vatani görevini yapmak için askere büyük bir heves ve şevk …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.