Anasayfa / Sarıkaya / 4-6 YAŞ KURAN KURSU ÖĞRENCİLERİNİN YIL SONU PROGRAMI

4-6 YAŞ KURAN KURSU ÖĞRENCİLERİNİN YIL SONU PROGRAMI

Battalgazi Kuran Kursu 4-6 yaş grubu öğrencileri yıl sonu bitirme programı düzenledi.
Mehmetoğulları Oteli’nin konferans salonunda gerçekleşen programın açılışında konuşan İlçe Müftüsü Necmettin Kayar, 2015-2016 eğitim öğretim yılının sonuna geldiklerini ve minik öğrencilerin kurslarda bir yıl boyunca edindiği bilgi ve hünerleri sergilemelerinin gururunu yaşadıklarını belirtti.
İlçede iki adet 4-6 yaş grubu Kuran kursu olduğunu hatırlatan Kayar, gelecek yıl bu sayıyı 4’e, 5’e çıkarmayı hedeflediklerini söyledi.
Çocukların bu yaşlarda dini ve ahlaki eğitim aldığını, bu kursların onların eğitimi için çok önemli olduğunu aktaran Kayar, “Çocuklarımız bu yaşlarda ne öğrenirlerse, zihinlerinde kalıcı yer edinir o bilgiler. Bu yaşta dinimizi, İslam ahlakını, aile terbiyesini ve buna benzer şeyleri öğrenmeleri şüphesiz geleceğimiz için çok önemli bir şeydir. Minik yavrularımız bir yıl boyunca hocalarından eğitimlerini aldılar. Buradan hocalarımıza ve ailelerimize teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.
Daha sonra program, Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı, salavatlar getirilip ilahiler söylendi.
Minik öğrencilerin sahnelediği tiyatro oyunu ise salondan büyük alkış aldı.
Program sonunda Battalgazi Muhtarı Hilmi Çetin ve Yenidoğan Mahallesi Muhtarı Savaş Erkılıç çocuklara hediyeler verdi.
İlçe Müftülüğü tarafından hazırlanan teşekkür belgeleri de İlçe Müftüsü Necmettin Kayar tarafından çocuklara takdim edildi.

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

SARIKAYA İTFAİYESİNDEN PİKNİKÇİLERE UYARI!

Sarıkaya Belediyesi İtfaiye Müdürü Fatih Aytekin artan hava sıcaklığının özellikle ormanlık ve mesire alanlarındaki yangınlarda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.