Anasayfa / Güncel / 57 YILDIR DEĞİŞMEYEN LEZZET
YENİ YERİNDE HİZMETİNİZDE

57 YILDIR DEĞİŞMEYEN LEZZET
YENİ YERİNDE HİZMETİNİZDE

Mikdat Çeliktaş, o bir efsane, Sarıkaya da lokantacılık sektörünü başlatan isim. 57 yıldır lokantacılık sektöründe olduğunu söyleyen Mikdat Usta Sarıkaya’da da ilk lokantansını 47 yıl önce açtığını ifade etti. 1975 yılında ilçemizde ilk lokantasını açan Mikdat usta o günden bu güne çizgisini hiç bozmadı. Mithat ustanın yaprak döneri, iskenderi hele de kelle paça çorbasına diyecek laf yok. Bu işin ustası Sarıkaya ve çevresinde Mithat ustadır.
Mikdat Usta yıllardır işlettiği baran caddesindeki iş yerini devrettikten sonra Sarıkaya kaplıcalarının arka yolundaki iş yerinde uzun bir süre yine hizmetine devam etti. Burada esnaf lokantası mantığı ile damak lezzetinden ödün vermeden çalıştı. Mikdat usta gazetemize verdiği bilgide; “ Sarıkaya’da 47 yıldır çeşitli yerlerde lokantacılık yaptım. Ama hiç bir zaman çizgimi bozmadım. Damak lezzetine önem verdim. Yemeklerimde kullandığım malzemeyi ve eti hep kendim aldım. Malzemelerimi, kullandığım yağ ve baharatı birinci sınıf alırım. Kendi yemediğim hiç bir yemeği lokantamda müşterilerime sunmam. Eski iş yerim biraz küçüktü. Aile müşterilerimi ağırlamakta zorluk çekiyordum. Şimdi yeni yerime taşındım. Açılışımı da yaptım. Sarıkaya halkı benim el leztemi bilir. Ömrüm yettiği sürece de Sarıkaya halkın doyurmaya devam edeceğim.”dedi. Mikdat ustanın yeni yeri Hacı hasan bor parkı yolu üzerinde Sosyal yardımlaşma vakfının yanında bulunuyor. Mithat ustanın Yaprak dönerini ve Kelle Paça çorbasını denemeyen varsa çok şey kaybeder. Bir an önce denemelerini tavsiye ederiz.
Haber Mustafa Tek

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

SÜNNET ŞÖLENİ

İlçemiz Sarıkaya’da  Sarıkaya Belediyesi ile Yozgat Sarıkayalılar Derneği tarafından ortaklaşa sünnet şöleni düzenlendi. İlçede büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.