Anasayfa / Sarıkaya / AÇIKEL “ADRESİNİ DOĞRU BİLDİR”DEDİ

AÇIKEL “ADRESİNİ DOĞRU BİLDİR”DEDİ

Sarıkaya Belediye Başkanı Büyüyen gelişen bir Sarıkaya için vatandaşlara çağrıda bulundu. Her yıl 31 aralık itibariyle Belediyelerin nüfusa göre gelirlerinin düzenlendiği dikkate alınarak nüfus başına tekabül eden kişi başı gelirin belediye gelirleri olarak yansıması düşünüldüğünde bu çağrının da ne kadar önem arz ettiği anlaşılmaktadır. Sarıkaya Belediye Başkanı Büyüyen gelişen bir Sarıkaya için vatandaşlara çağrıda bulundu. Her yıl 31 aralık itibariyle Belediyelerin nüfusa göre gelirlerinin düzenlendiği dikkate alınarak nüfus başına tekabül eden kişi başı gelirin belediye gelirleri olarak yansıması düşünüldüğünde bu çağrının da ne kadar önem arz ettiği anlaşılmaktadır. Her yıl 31 Aralık akşamı saat 17.00 İtibariyle güncelleme yapıldığında nüfus ne çıkmışsa bir yıl süreyle o belediyenin gelirleri yılın son günü güncellenen nüfusa tekabül eden miktar üzerinden gerçekleşeceği için vatandaşların yaşadıkları ikamet ettikleri yerleşim yerinde kalmamaları önemle vurgulanmaktadır.

Sarıkaya Belediye Başkanı Ömer AÇIKEL konuya ilişkin yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi. “Her geçen yıl daha da büyüyen ve gelişen bir Sarıkaya için vatandaşlarımıza çağrıda bulunmak istiyorum. Hem güçlü bir Sarıkaya için hem kişi başı olarak gelen ödeneklerin artarak daha fazla hizmetin sunulması anlamında kayıtlarımızı Sarıkaya ya aldıralım.  Nüfusumuz 2017 için 19276 olarak günceldir. Bu rakam yıl sonunda çeşitli nedenlerle taşınmasından dolayı düşmektedir. Bu anlamda çok büyük maddi kayıplar yaşıyoruz. Halkımızı duyarlı olmaya ve diğer vatandaşlarımızın haklarına girmemeye davet ediyorum. Çok basit bir işlemle ilçe nüfus müdürlüğümüze başvurarak kısa bir işlemle ikametgahlarınızı ilçemize aldırmak mümkündür. Bu konuda sıkıntısı olan belediyemize başvurabilir. Her türlü destek sağlanarak kayıtların alınması için yardımcı olmaya hazırız. 31 Aralık’a kadar kayıtların alınması gerekiyor. Bu süre zarfında ikematgahını oturduğu nüfusa taşımayan vatandaşlarımıza 5490 sayılı Nüfus Hizmetleri Kanunu 68. Maddesi uyarınca Gerçeğe Aykırı Adres Beyanında Bulunmak’tan 1038  tl para ceza verilebilir.”Ayrıca ilçe merkezinde ikamet edipte Sarıkaya Belediyesinin hizmetlerinden faydalanan vatandaşlarımızın hizmet almaları da kısıtlanabilecektir. Hizmeti bizden alıp ikametini farklı yerlere taşıyan vatandaşlarımızdan önemle rica ediyoruz lütfen ilçe merkezinde kayıtlı olan ikametlerinizi başka bir yere taşımayınız. Hizmet aldığınız yerden ikametlerinizi aldırmayınız. Dedi.

ÇÖPLER YOZGAT KATI ATIK TESİSİNE

Ayrıca ilçe merkezinden toplanan çöplerin Yozgat Merkezde oluşturulan Katı Atık Merkezine taşındığını günlük ilçe merkezinden 18 ton çöp toplandığını ve bu çöplerin bundan böyle ilçe merkezinde kalmadığını ifade etti.Sarıkaya nın artık çöpten kurtulduğunu bir ilki daha başararak ilçe merkezini prıl pırıl yaşanabilir bir ilçe yapma yönündeki gayret ve çabalarının boşa çıkmadığını toplanan çöplerin daha önceleri çöp toplama merkezinde yakılarak imha edildiğini belirterek yasa gereği tüm belediyelerin Yozgat merkezde oluşturulan Katı Atık Toplama merkezine üye oldukları için çöplerini göndermek zorunluluğu bulunduğunu belirterek bu işin daha hızlı gerçekleşmesi için kendi araçlarımızla kendi imkanlarımızla toplanan çöpleri çöp toplama katı atık merkezine gönderiyoruz Bu taşımadan dolayı vatandaşlarımıza da her hangi bir taşıma maliyeti yansıtmıyoruz.” Dedi.

HAYVAN BARINAĞI YAPTIK

Sokak hayvanlarıyla ilgili bir soru üzerine Başkan AÇIKEL şunları söyledi. “Çöp toplama merkezimizin girişinde sokak köpekleri için barınaklar yaptırarak onları koruma altına aldık. Apartmanlardan toplanan atık yiyecekler kasaplardan alınan atıklar köpeklerin yiyeceği olarak barınaklara ulaştırılmaktadır. Böylece bu hayvanların da yaşamlarını sürdürmelerini sağlıyoruz”dedi.

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

İLK KADIN KAYYUM SARIKAYALI

Sarıkaya esnaflarından Abdullah Demir’in kızı Kaymakam Nazlı Demir ilçemizin gururu olmaya devam ediyor. Kaymakam Nazlı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.