Anasayfa / Güncel / ADALET BAKANI BEKİR BOZDAĞ YOZGAT
İLÇE GAZETELERİNİ MİSAFİR ETTİ

ADALET BAKANI BEKİR BOZDAĞ YOZGAT
İLÇE GAZETELERİNİ MİSAFİR ETTİ

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Yozgat’ın ilçelerindeki mahalli gazetecilerle bir araya geldi.
Sarıkaya Yöre Haber gazetesini tamsilen Yöre Haber gazetesi yazı işleri müdürü Mustafa Tek ilçemiz adına katılım sağladı.
Ankara Gölbaşı Hakimevi’nde konuk ettiği gazetecilerle Yozgat’ın ilçelerindeki sorunları, yapılan veya yapılacak yatırımlar hakkında konuşan Bakan Bozdağ, gazetecilerin sorun ve taleplerini de dinledi.
Bakan Bozdağ, burada yaptığı konuşmasında, gazetecileri Ankara’da ağırlamaktan mutluluk duyduğunu belirtti.
“BASINA BÜYÜK ROL DÜŞÜYOR”
Basının, Yozgat’ın güzelliklerini ortaya çıkarmada çok büyük önem taşıdığına yürekten inandığını ifade eden Bozdağ, “Pek çok hemşehrimiz Yozgat’ın sahip olduğu hazinelerin farkında değil. Burada basına çok büyük rol düşüyor.” dedi.
Bakan Bozdağ, medyadaki herkesin bulunduğu yeri ve Yozgat’ı iyi tanıtması gerektiğine dikkati çekti.
Bu tanıtımın Yozgat’ın geneline faydası olacağını aktaran Bozdağ, “Biz işimizi ortada bırakmazsak bizi geçecek kimse yok. 20 sene içerisinde gördük ki hangi işe sahip çıkarsak hep netice aldık.” ifadelerini kullandı.
Bozdağ, Yozgat’ı büyütecek şeylerden bir tanesinin de siyaset kurumu olduğunu dile getirerek, bu kurumun hiçbir işi ortada bırakmaması ve her işe sahip çıkması gerektiğini belirtti.
“ANKARA’DA HAVA DÜZGÜN OLURSA YOZGAT’TA HAVA DÜZGÜN OLUR”
Bozdağ, “Siyaset kurumu her işi ısrarlı takip edip o işi neticeye bağlamalıdır. Biz ısrarla takip etmez, işi de neticeye bağlamazsak o iş ortada kalır. Ankara’da hava düzgün olursa Yozgat’ta hava düzgün olur. Ankara’da hava bulutlu olursa Yozgat’ta bulutlu olur. Sizin gibi basın mensupları, bizim gibi siyasetçiler, Yozgatlılar adına koşacak ve koşturacak. Biz Yozgat’ımızın bu ihtiyaçlarını ne kadar karşılarsak, karşılayabilirsek o kadar kendimizi başarılı kabul ederiz.” diye konuştu.
“OTOBAN YAPIMI İÇİN ÇALIŞMALARA BAŞLANDI”
Yozgat’ın son 20 yılda yatırımlardan önemli pay aldığına vurgu yapan Bozdağ, konuşmasında şunları kaydetti:
“Otoban yapımı için çalışmalara başlandı. Samsun güzergahı Çerikli ayrımına kadar olan kısım ihale edildi. Müteahhit firma çalışmalarına başladı. Muhtemelen iki yıl içinde bitecek. Bir yandan otoban, arkasından hızlı tren Yozgat’ın gelişmesine büyük katkı sağlayacak.
Havaalanı, hızlı tren, eğitim kurumları, organize sanayi bölgeleri ve yapılan yatırımların hepsi Yozgat’a yeni şeyler katacak. Biz bu değişim çizgisini ileri taşımamız lazım. ‘Nasıl taşıyacağız, nasıl edeceğiz?’ O, bize düşüyor. Sadece siyasete, medyaya değil, Yozgat’ın her bir evladına düşüyor.”dedi. Haber Özge Beker

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

SARIKIZ GÖRÜLDÜ

Özellikle Doğu ve Güney Doğu Anadoluda yaşayan Sarıkız örümceği ilçemiz ve bağlı köylerinde de görünmeye …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.