Anasayfa / Güncel / ADAM GİBİ ADAMLAR UNUTULMAZ

ADAM GİBİ ADAMLAR UNUTULMAZ

Adam gibi adamlar hep yaptığı iyiliklerle ve insanlığı ile hatırlanır.
Bahri Tek gazetemizin kurucusu, benimde babam, adam gibi adamdı. Sarıkaya için bir çok hizmeti olmuş, şimdiye kadar yapılan yatırımların bir çoğunun başlamasında imza atmıştı.
Yaptığı haberlerle ve kamu oyunu bilgilendirip uyarması ile Sarıkaya’nın eksiklerini dile getirmiş ve Sarıkaya ya gelen bir çok hizmetin öncülüğünü yapmıştı.
Yaptığı haberler neticesinde kendi canı yansa da Sarıkaya’nın menfati doğrultusunda haber yapmaya devam etti. Bu haberler neticesinde zamanın belediyesi bir çok arsasını park yapsa da bildiği doğrudan şaşmadı bizi de öyle yetiştirdi. Buna da ben Mustafa Tek canlı şahitliğini yaptım.
Gazetemizde bir çok değerli yazar yazı ve şiir yazmıştır. Bunlardan biri de Yüksel Koç. Benden yaşça büyük olan Yüksel Koç gazetemize gelerek şiirlerim var yazar mısınız? dediğinde rahmetli babam Bahri Tek memnuniyetle yazarız dediğini bu gün gibi hatırlıyorum. O zamanlar 2006 yılıydı daha 6 yıllık gazeteciydim ve her şeyi yeni öğreniyordum. Haber yapmayı da Bahri Tek gibi bir ustadan öğrenmiştim. Bahri Tek Yozgat’ın sayılı 3-5 gazetecisinden biriydi. O zamanlar. Babam Bahri Tek’i rahmetle anıyorum. Allah Mekanını cannet eylesin.
Sosyal medyada dolaşırken Yöre haber gazetesinin eski nüshalarının olduğu bir fotoğraf gördüm ve çok heyecanlandım. Gazetemiz saklanmış ve arşiv yapılmıştı. Açıklamayı okuyunca hem hüzünlendim hem de çok mutlu oldum. Eski yazarlarımızdan Yüksel Koç gazetemize geldiği anı ve babam Bahri Tek ile aralarında geçen bir anıyı paylaşmış. Yazıyı okuyunca ben de o günlere gittim. Daha sonra Yüksel Koç’a ulaşıp bir süre sohbet ettim. Kendisine bu olayı haber yapıp yazdığı yazıyı da paylaşacağımı söyledim. Yüksel bey çok memnun oldu. Bizde çok memnun olduk. 
Yüksel beye tekrar teşekkür ediyorum.
Haber Mustafa Tek

 

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

SÜNNET ŞÖLENİ

İlçemiz Sarıkaya’da  Sarıkaya Belediyesi ile Yozgat Sarıkayalılar Derneği tarafından ortaklaşa sünnet şöleni düzenlendi. İlçede büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.