Anasayfa / Güncel / AKGÜL FİZİK TEDAVİ HASTANESİ YAPACAK

AKGÜL FİZİK TEDAVİ HASTANESİ YAPACAK

Abdulkadir Akgül, TESKOMB Genel başkanı.
Abdülkadir Akgül milletvekili olmadan önce ilçemizi her ziyaretinde kamyonlar dolusu gıda maddesini, yüzlerce kaban, ayakkabı ve kıyafeti ilçemizde dağıttığına bizzat Yöre haber gazetesi olarak şahit olduk.
TESKOMB Genel başkanlığı görevini sürdürdüğü sırada binlerce Sarıkaya’lının işini Ankara’da halletmiş, makamında ağırlayıp elinden gelen her türlü sorunu çözmüştür.
Önceki dönem Milletvekili olduğunda Yozgat için yapılan her yatırımın altında imza atmış bir Sarıkayalı olarak tarihe geçmiştir.
Ak Parti Yozgat Milletvekili olarak görev yaptığında, Sarıkaya için özel ne yapabilirim sorusuna yanıt olarak Sarıkaya Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon yüksek okulu fikri ortaya çıkmıştı.
Milletvekili Akgül hem Milletvekili yetkilerini kullanarak hem TESKOMB Genel başkanlığı yetkilerini kullanarak, bazen de şahsi cebinden harcama yaparak sonunda Sarıkaya Fizik Tedavi ve rehabilitasyon yüksek okulunu açmıştır. Okulun açılışına davet edilmese de bu okul tamamen Abdulkadir Akgül’ün eseridir. Bunu hiç bir Sarıkayalı inkar edemez. Okulun 4 yıllık olması ve yanında bir çok ek komplekse ihtiyaç duyması da okulun bir fakülte gibi çalışacağı anlamına gelir.
Abdulkadir Akgül Sarıkaya Fizik Tedavi Yüksek Oklunun yanına bir Fizik Tedavi Hastanesi sözünü kendi adına düzenlenen yemekte yüzlerce Sarıkayalıya verdi.
Fizik Tedavi hastanesi ilçemize açmaya sözü veren Akgül “Hastane Sarıkaya’nın çehresini değiştireceğini söyleyerek; bu hastanede görev yapacak yüzlerce personel ilçeden alış veriş yapıp, ilçenin ekonomisine güç verecek”dedi.
Akgül ilçe dışından hastaneye gelecek hastaların yakınları olacak. Bu hasta yakınları ilçemizdeki otellerde kalacak. İlçemizden yemek yiyip ilçemizden alışveriş yapacak. Böylelikle tedavi için ilçemize gelen hastalardan da ekonomik olarak faydalanacak diye sözlerine ekledi.
Kaldığımız yerden devam edeceğiz diyen Akgül Fizik tedavi yüksek okulu yanında bir hastane olmadan okul tam işlevini yerine getirmez diyerek; okulun son sınıfına gelen öğrenci aldığı bilgileri tatbik etmek için uygulama alanına ihtiyaç duyar. Bunun için de staj göreceği Fizik tedavi hastanesi gerekli. dedi.
Akgül tekrar Ak Parti Yozgat Miletvekili adayı, Akgül konuşmalarında Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a beni mahçup etmeyin. Beni tekrar Yozgat milletvekili olarak göreve çağırdı. Benimle birlikte dört arkadaşımı da meclise yollayın ki hizmetlerimize kaldığımız yerden devam edelim. dedi.
Ak Parti Yozgat Milletvekili adayı Abdulkadir Akgül son olarak gazetemize yaptığı açıklamada; “Sarıkaya halkı beni üzmeyecek beni Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a mahçup etmeyecek. Şimdiden Sarıkaya halkına verecekleri destekten dolayı teşekkür ediyorum.” Dedi.
Haber Mustafa Tek

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

SÜNNET ŞÖLENİ

İlçemiz Sarıkaya’da  Sarıkaya Belediyesi ile Yozgat Sarıkayalılar Derneği tarafından ortaklaşa sünnet şöleni düzenlendi. İlçede büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.