Anasayfa / Güncel / ALİ KEVEN’E BÜYÜK İLGİ

ALİ KEVEN’E BÜYÜK İLGİ

CHP Yozgat Milletvekili Ali Keven Cumartesi günü ilçemize gelerek Sarıkaya Ziraat Odasını ziyaret
etti. Keven Çiftçi borçlarını ertelenmesi hakkında bazı görüş ve düşüncelerini açıkladı.

Yozgat CHP Milletvekili Ali Keven ilçemize gelerek bazı ziyaretlerde bulundu. Milletvekili keven ilk olarak CHP ilçe binasını ziyaret etti. CHP ilçe başkanı İzzet yalçın Milletvekili Keven’i misafir ederken kısa bir hoş geldin konuşması yaptı. Yalçın yaptığı konuşmada “Sayın vekilimiz ilçemize gelerek bizleri onurlandırmıştır. Dertlerimizi sıkıntılarımızı dinleyerek çözeceğinden eminiz.”dedi. Keven ise yaptığı konuşmada “ 50 yıldır siyasetin içerisindeyim. Uzun yıllardır da il başkanlığı yaptım. Bunun 20 yılı iktidar il başkanlığıydı. Bu süre zarfında bana gelen hiç bir vatandaşımızı ötekileştirmedim. Senin köyünden bana oy çıktımı demedim. Her vatandaşımıza elimden geldiği kadar yardımcı oldum. Benim için ortak nokta Yozgatlı olmasıdır. Ben 67 yaşından sonra milletvekili oldum. Benim Yozgat’a borcum var. Ben bu makamı Yozgat’a hizmet için kullanacağım. Benim kapım bütün Yozgatlılara açık. Ülkemiz çok sıkıntılı bir süreçten geçiyor. Ben başkaları gibi siyaset yapmıyorum. Yozgat 2002 yılından 2018 yılına kadar Ak Parti ye büyük destek verdi. Türkiye de ilk 5 il arasındaydı. Ama ben şunu idda ediyorum. Çok ciddi bir kriz yaşıyoruz. Sanayi ve inşaat sektörü çok sıkıntıda her gün binlerce işçi işten çıkarılıyor. Çekler ödenemiyor. İflas eden bir çok iş adamı var. Yozgat’ın 250 bin nüfusu azaldı. Yozgat’ta işsizlik hat safhada. dedi. Partililer ile sohbet ettikten sonra Sarıkaya Ziraat odasını ziyarete gitti.   Yozgat CHP Milletvekili Ali Keven ilçemize gelerek bazı ziyaretlerde bulundu. Milletvekili keven ilk olarak CHP ilçe binasını ziyaret etti. CHP ilçe başkanı İzzet yalçın Milletvekili Keven’i misafir ederken kısa bir hoş geldin konuşması yaptı. Yalçın yaptığı konuşmada “Sayın vekilimiz ilçemize gelerek bizleri onurlandırmıştır. Dertlerimizi sıkıntılarımızı dinleyerek çözeceğinden eminiz.”dedi. Keven ise yaptığı konuşmada “ 50 yıldır siyasetin içerisindeyim. Uzun yıllardır da il başkanlığı yaptım. Bunun 20 yılı iktidar il başkanlığıydı. Bu süre zarfında bana gelen hiç bir vatandaşımızı ötekileştirmedim. Senin köyünden bana oy çıktımı demedim. Her vatandaşımıza elimden geldiği kadar yardımcı oldum. Benim için ortak nokta Yozgatlı olmasıdır. Ben 67 yaşından sonra milletvekili oldum. Benim Yozgat’a borcum var. Ben bu makamı Yozgat’a hizmet için kullanacağım. Benim kapım bütün Yozgatlılara açık. Ülkemiz çok sıkıntılı bir süreçten geçiyor. Ben başkaları gibi siyaset yapmıyorum. Yozgat 2002 yılından 2018 yılına kadar Ak Parti ye büyük destek verdi. Türkiye de ilk 5 il arasındaydı. Ama ben şunu idda ediyorum. Çok ciddi bir kriz yaşıyoruz. Sanayi ve inşaat sektörü çok sıkıntıda her gün binlerce işçi işten çıkarılıyor. Çekler ödenemiyor. İflas eden bir çok iş adamı var. Yozgat’ın 250 bin nüfusu azaldı. Yozgat’ta işsizlik hat safhada. dedi. Partililer ile sohbet ettikten sonra Sarıkaya Ziraat odasını ziyarete gitti.

MİLLETVEKİLİ Alİ KEVEV SARIKAYA ZİRAAT ODASINDA

 

CHP Yozgat Milletvekili Ail Keven Sarıkaya Ziraat Odası başkanı Şevki Güngör’ün daveti üzerine Sarıkaya Ziratt odasına geçti. Burada muhtarlar ve Ziraat odası Başkan Şevki Güngör ile biraz sohbet ettiler. Başkan Güngör yaptığı açılış konuşmasında “Burası siyasi bir mekan değil. Burası sivil toplum  kuruluşudur. Bizim her partiye yaklaşımız aynıdır. Siyasi görüşümüz şahsi olarak farklı olsa da oda olarak siyasi görüşümüz yoktur. Bizim amacımız parti gözetmeksizin odamıza, çiftçimize hizmettir. Bizim sayın vekilimizden bazı isteklerimiz var. Birincisi bu sene hububatta % 40 bir rekolte düşüklüğü var. Bu yıl çiftçi borçları faizsiz olarak bir yıl ertelensin. İkincisi , Bankalara günü geçmiş geriye dönük çiftçilerimizin borçları var, bizim isteğimiz bu borçların faizleri silinerek ana paranın uzun vadeye yayılarak taksitlendirilmesi. Futbol kulüplerine destek veriliyorsa, borçları siliniyorsa bizde bu desteği istiyoruz. Biz TOP oynayarak kalkınamayız. Ancak üretimle ve tarımla kalkınırız. Antalya da 5 yıldızlı bir otele verilen hibe desteği bizim çiftçilerimize verilse yeterli olur.  Doğrudan gelir desteği 2001 yılındaki rakamlardan alıyoruz. O zaman mazot 1.30 liraydı şimdi 6.50 lira. Bizim bu sorunlarımızı Ankara’da mecliste konuşmasını istiyoruz.”dedi CHP Yozgat Milletvekili Ali Keven ise yaptığı konuşmada, “benim amacım siyaset değil, amacım çiftçilerimizin sorunlarını dinlemek ve mecliste bu sorunları konuşmak. Benim bir çok soru önergem oldu. Bunlardan biri de geriye dönük çiftçi borçlarının ertelenmesi. Bu paranın faizleri silinerek beş yıla yayılmasıydı. 2018 yılında çiftçiye ödenen destek 18 katrilyor bu  sene 29 katrilyon  bakın çok önemli bu ödenen destekler ithalata gitti. Üreticiye bu para destek olarak verilseydi. Bu sıkıntıların hiç biri yaşanmazdı. Ben zaten bu borç ertelenmesi işini Cumhurbaşkanı Yardımcımız hemşerimiz Fuat Oktay beye ilettim ama halen bir sonuç alamadım.”dedi. Keven ve Sarıkayalı muhtarlar sohbet edip bazı sorunlarını aktardılar. Milletvekili keven sorunları dinleyip not aldıktan sonra “ bu isteklerinizi Mecliste dile getireceğim. İktidar olmadığımız için sorunlarınıza çare olamıyorum ama Mecliste soru önergesi olarak dile getireceğim”diyerek sözlerini tamamladı.

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

TEPEDOĞAN İLKÖĞRETİM OKULUNA SÜRPRİZ ZİYARET

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümü Cüneyt Yoldaş okullara Covid-19 tedbirleri kapsamında sürpriz ziyaretlerde bulunuyor. Geçen hafta …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir