Anasayfa / Güncel / BAHAR’A NEVRUZ’LA MERHABA DEDİK

BAHAR’A NEVRUZ’LA MERHABA DEDİK

Türk Dünyasının en eski bayramı olan, baharın gelişinin habercisi “Nevruz Bayramı” ilçemiz Hükümet Konağı bahçesinde düzenlenen törenle coşkuyla kutlandı.
“Yeni Gün” anlamına gelen “Nevruz Bayramı” programı saygı duruşu, İstiklal Marşımızın okunması ile başladı. Program, sunuculuğunu yapan Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Coşkun Uslu günün anlam ve önemi hakkında konuşma yaptı.
Konuşmanın ardından Nevruz’un geleneklerinden olan ve Ergenekon’dan çıkışı temsil eden demir dövme ile ateşten atlama töreni yapıldı. Nevruz ateşinden İlk olarak Kaymakamımız Samet Serin atladıktan sonra sırasıyla protokol üyeleri atladı.
Ardından Kaymakamımız Serin, Belediye Başkanımız Ömer Açıkel, ile karşılıklı demir dövdü.
Daha sonra protokol üyeleri ilçemize ait birçok yöresel oyunları müzik eşliğinde sergileyerek hükümet konağı bahçesinde bulunan izleyenler tarafından büyük beğeni topladı.
Kutlamaların ardından Sarıkaya Süt Üreticileri Birliği Başkanlığı tarafından alanda bulunanlara sıcak süt ve çeşitli ikramlarda bulunuldu.
Kaymakam Serin, programı hazırlayan idarecileri, öğretmenleri, tebrik ederek emeği geçen herkese teşekkür etti, herkesin Nevruz Bayramı’nı kutladı.
Programa Kaymakam Samet Serin, Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel, Boğazlıyan Cumhuriyet Başsavcısı Gökhan Şahin, Boğazlıyan Meslek Yüksekokulu Müdürü Mustafa Kocakaya, Cumhuriyet Savcısı Abdullah Oral, İlçe protokolü, daire amirleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları, muhtarlarımız ve vatandaşlarımız katıldı.
Haber Murat Yakışıklı

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

İYİ SEÇİM İLETİŞİM MERKEZİ AÇILIYOR

Çarşamba günü Saat 11:00’da İyi Parti Seçim irtibat bürosu açılıyor. İyi Parti Sarıkaya Belediye Başkan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.