Anasayfa / Güncel / BAŞKAN ÖCAL KONUKLAR SARIKAYA ARASINI SICAK ASFALT İLE BAĞLIYOR

BAŞKAN ÖCAL KONUKLAR SARIKAYA ARASINI SICAK ASFALT İLE BAĞLIYOR

Çiçeği burnunda yeni başkan Ak Parti Sarıkaya ilçe başkanı Ufuk Öcal’dan yıllardır çözülemeyen Sarıkaya Konuklar yoluna çözüm geldi.
Öcal Çayıralan ve Sarıkaya ilçe teşkilatlarını bir araya getirerek Sarıkaya Konuklar kasabası bağlantı yolunu Beton (Sıcak) asfalt’a kavuşturuyor.
Çayıralan Konuklar Kasabası – Karakışla – Sarıkaya Grup Yolu Karakışla Köy girişinden itibaren bozuk olan bölge için Çayıralan ve Sarıkaya İlçeleri güç birliği yaptı. Milletvekili Akgül’ünde tam destek vermesiyle bozuk olan 5 km’lik mesafe yapılmak üzere söküldü.
    Çayıralan İlçesi ile Sarıkaya ilçesi Konuklar üzerinde yer alan grup yolunda Çayıralan’ın son köyü olan Karakışla Köy girişi geçtikten sonra Sarıkaya istikametindeki yaklaşık 5 km’lik yolda bozulmalar olmuş, Çayıralan köylerinden Sarıkaya’ya gidecek vatandaşlarımız ciddi sıkıntı çekmekteydiler.
Çayıralan’dan başlamak üzere Aşağı Tekke –  Günyayla – Konuklar – Menteşe ve Karakışla bölümü yaklaşık 25 km’lik alan sıcak asfaltla kaplanılmış ancak Karakışla’dan sonrası ise henüz tamamlanamamıştı. Karakışla Köyü’nü geçtikten sonra Baraklı Köyü yol ayrımına kadar yaklaşık 5 km’lik yolda meydana gelen aşırı bozulmalar vatandaşlara ciddi sıkıntılar yaratırken, yolun bir an önce yapılması için iki ilçe yetkilileri güçlerini birleştirip konuyu Ak Parti Yozgat Milletvekili TESKOMB Genel Başkanı Abdulkadir Akgül taşıdılar. Yaklaşık 13 Milyon Tl’ye mal olan yol için Akgül’den tam destek geldi.
BİRLİKTEN GÜÇ DOĞDU
Ak Parti Sarıkaya İlçe Başkanı Ufuk Öcal, İl Genel Meclis Başkan Vekili Abdulbaki Karataş ve Sarıkaya Ak Parti İl Genel Meclis Üyesi Talat İbiş ile Yol söküm çalışmalarını yerinde inceleyen Ak Parti Çayıralan İlçe Başkanı Şahin Şahiner; İki ilçenin güç birliği yaparak yolun yapımı için kolları sıvadıklarını söyledi. Yolun yapımıyla ilgili olarak Ak Parti Sarıkaya İlçe Başkanı Ufuk Öcal, İl Genel Meclis Üyeleri,  yolun yapılabilmesi için birlikte mücadele verdiklerini ve Sarıkaya – Çayıralan bağlantı grup yolunun çok önemli olduğunu dile getiren Şahiner;  Sayın Milletvekilimiz TESKOMB Genel Başkanımız Abdulkadir Akgül Bey’de bu yolun önemli bir bağlantı yolu olduğunu bildiği için talebimizi geri çevirmeyerek bizlere sonsuz bir destek verdiler. İlçem ve Sarıkaya halkı adına sayın Milletvekillerimize, İl Genel Meclis Başkanımız İskender Nazlı Bey’e, Genel Sekreter Nazif Bey’e, İl Genel Meclis üyelerimize ve emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.
Yol yapım çalışmalarını yerinde inceleyen ve gazetemize açıklamalarda bulunan Ak Parti Sarıkaya İlçe Başkanı Ufuk Öcal ise Sarıkayamızın en büyük bağlantı yollarından biri olan Çayıralan Konuklar Sarıkaya yolu ile ilgili beton asfalt çalışması bugün itibarıyla başlamıştır. Yıllardır süre gelen bu sorunun çözümü için bizlere her türlü desteği veren, her zaman desteklerini hissettiğimiz ağabeyimiz, milletvekilimiz Abdulkadir Akgül beye Sarıkaya ve Çayıralan halkı adına teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.
VERDİĞİMİZ RAHATSIZLIK İÇİN ÖZÜR DİLERİZ
İlkbahardan bu tarafa Çayıralan köylerinden Sarıkaya ilçesine giden vatandaşların bu yolun bozulması sebebiyle aylardır sıkıntı yaşadığını ve mağdur olduklarını dile getiren Yozgat İl Genel Meclis Başkanvekili ve Ak parti Çayıralan İl Genel Meclis Üyesi Abdulbaki Karataş; yaşattığımız sıkıntı sebebiyle çok üzgünüz. O yolda mağdur olan tüm vatandaşlarımızdan özür diliyorum. Ancak yolun yapımı; mevsimsel şartlar ve ekonomik şartlar sebebiyle ancak bu güne nasip oluyor. Sarıkaya İl Genel Meclis Üyemle gücümüzü birleştirdik. Bozulan bölge Coğrafya sınırımız olarak bize ait olsa da Sarıkaya’lı yetkililerimiz yolun Sarıkaya’dan Baraklı Köyü istikametine gelebilecekken, ağırlığı bozuk olan bölgeye kaydırıp Baraklı Köy yolu ayrımından başlayıp Karakışla Köyüne kadar yapmayı istedik. Değerli büyüğümüz , ağabeyimiz Yozgat Milletvekilimiz Sayın Akgül ise bizlerden desteğini esirgemedi. Tüm emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.
Çayıralan Köylerinin ekseriyetle kullandığı ve Sarıkaya köy grup yollarından en işlek olan bu yoldaki bozulmalardan müzdarip olduklarını ifade eden Ak Parti Sarıkaya İl Genel Meclis Üyesi Talat İbiş; yolun tamamlanmasıyla birlikte vatandaşların daha konforlu bir seyehat etme imkanı bulacaklarını söyledi. Ak parti’nin bir hizmet partisi olduğunu ifade eden İbiş; yolun yapım aşamasında bizlerden emeğini esirgemeyen Ak Parti Yozgat Milletvekili ve TESKOM Genel Başkanı sayın Abdulkadir Akgül’e her iki ilçe adına teşekkür ederim. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun” dedi. HABER Özge beker

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

SÜNNET ŞÖLENİ

İlçemiz Sarıkaya’da  Sarıkaya Belediyesi ile Yozgat Sarıkayalılar Derneği tarafından ortaklaşa sünnet şöleni düzenlendi. İlçede büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.