Anasayfa / Güncel / Başkanın dedİğİ gİbİ dört gözle bekliyoruz.

Başkanın dedİğİ gİbİ dört gözle bekliyoruz.

Ne diyordu; Sayın Belediye Başkanı Ömer Açıkel
Gelin Sarıkaya da herkes kendi işini yapsın,
Birbirimize hangi partili olursak olalım Sarıkaya için destek olalım
Mesala; Sayın Cumhurbaşkanımızın Yozgat Mitiginde söylediği Roma Hamamı projesine yoğunlaşalım;
Sayın Cumhurbaşkanı yardımcımızın söz verdiği Yüksek Okulun açılmasına yoğunlaşalım;
Mobesleri bir daha konuşalım;
Doğalgaz için bozulan yolların yapımına yoğunlaşalım;
Sınavla öğrenci alan bir Fen lisesine yoğunlaşalım;
Bir Sağlık Meslek lisesi ya da Sosyal Bilimler lisesi açmaya çalışalım,
Daha çok eve doğalgaz ulaştıralım,
Bir gençlik merkezi yapmak için koşturalım.
Sayın Başkan bu işleri yapmaya yoğunlaşırken
Sosyal Medya da linç edilmeye çalışılıyor ve Yerel basın olarak bizi Başkanla karşı karşıya getirilerek yapamadıkları hizmeti basın görevini yapmıyor diye bizi taraf lı olmakla suçluyorlar.
Biz basın olarak tarafsız bir şekilde yapılan hizmetlerin her zaman arkasında durarak İktidarın ve muhalefetin demeç verdiği sürece haberlerini yapıyoruz. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Bunun en somut örneği Roma hamamı toprak altına, 2000 yıllık tarihi hamam gün yüzüne çıksın Sarıkaya turizm açısından kalkınsın diye yaptığımız yayınlar sonunda eski Sarıkaya Belediye Başkanı Ali Osman Erbil’in üstün gayretleriyle kazılar başlamış ve Ailemizin 40 yıllık oteli kamulaştırma sonunda yıkılmış. Kamu menfaatini kendi çıkarımızın üstünde tutmuşuz.
Ne yapıyor iktidarın İlçe başkanı bizi görevimizi yapmamakla suçlayarak icranın başında bulunan sayın başkanının haberlerini yapmakla suçluyor. Hizmetlerdeki bazı ufak tefek eksikleri görmüyor diyor.
Neymiş; yeni terminal da çökmeler olmuş. Bunu bir kusur gibi görüp niye yazmıyorsun, yazsana hadi sıkıyor değil mi? Gibi laflarla bizi taraf tutmakla itham edip tehdit ediyor .
Basının görevi Kamu menfaatini gözeterek objektif biçimde haber yapmaktır.
Haber kaynakları da icranın başındakileridir.
Yapılan hizmetler. Belediye’nin kendi olanakları ile yaptığı hizmet, bir de iktidarın ilçeye yaptığı hizmetler varsa haber verilir basında yazar. Basın yapılan hizmetleri ilk ağızdan yazarak kamu oyunu bilgilendirir. Eğer hizmet yapıldı da yazılmadı ise haber değeri yoktur.
Evet bu zaman kadar Belediyenin haberlerini yaptık çünkü yapılan hizmetleri görüp haber alıyoruz ve yazıyoruz.
Ya iktidarın İlçe yönetimi!
Başkanın herkes işini yapsın diyerek verdiği mesajı aldı mı?
Sağlık meslek lisesi için, Fen lisesi için, Roma Hamamı projesi için, gençlik projesi için Başkana destek veriyor mu? çünkü bu projelerin yapımı yerel kaynaklarla olacak gibi değil, ancak iktidarın ilçe yönetiminin verdiği destekle olur.
Fizik tedavi ve Rehabilitasyon yüksek okulu 10 yıl geçmesine rağmen neden açılamıyor. Hiç düşündünüz mü?
Bu okul ve yanına yapılacak termal tedavi merkezi (Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi – Alman Hastanesi ), Filipinler Baş Konsolosu İlçeye gelmiş ve Roma hamamı sıcak su ile ilgili yatırım yapacağını söylemişti. Ne Oldu? hatırlayan var mı? Dedeman oteller zinciri yatırım ve Fizibilite Müdürü 2-3 ay Sarıkaya da kalmıştı. Dedeman Termal Otel yapacaktı ne oldu hatırlayan var mı? Jeotermal yatırımı neden sonlandırıldı. Hani Miting alanından çıkan suda Tropikal Balık yetiştirilecekti, denemeleri yapıldı ve tanesi 100 euro olan balıklar Türkiye de sadece bu suda yaşıyorduya.
Bütün bu yatırımların yapılması için zamanın Belediye Başkanı Ali Osman Erbir tarafından yaklaşık 100-150 dönüm yer Yüksek Okulun yanında ayrıldı. Kaplıcaların ve yeni açılan termal kuyuların suyu buraya akıtılarak fizik tedavi rehabilitasyon hastanesi yapılacaktı. ne oldu?
Büyük Roma Hamamı porejesinin içindeydi.
Başkanın dediği gibi dört gözle bekliyoruz.

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

ARKADAŞLARI METE’Yİ ASKERE UĞURLADI

Ülkemizin gençleri yaşları geldiği zaman vatani görevini yapmak için askere büyük bir heves ve şevk …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.