Anasayfa / Güncel / BAYRAMDA JANDARMA TRAFİK DENETİMİ YAPTI

BAYRAMDA JANDARMA TRAFİK DENETİMİ YAPTI

Tüm yurtta olduğu gibi 9 günlük kurban bayramı tatili dolayısıyla yollarımızda trafik epeyce arttı. Bu vesile ile Jandarma ve Emniyet güçleri yol kontrollerini artırdı. Bu kontrollerden biride İlçemizde gerçekleştirildi.
İlçemiz sorgun yolu üzerinde bulunan yeni sanayi çıkışında Sarıkaya Jandarma tarfik ve Sarıkaya Jandarma komutanlığı denetim yaptı. Denetim sırasında Yozgat Valisi Ziya Polat ve Sarıkaya Kaymakamı Samet Serin’de Jandarma konutanlığı ekiplerine eşlik etti. Kurban Bayramı öncesi Sorgun-Sarıkaya Trafik Kontrol Noktası’nda trafik güvenliğini sağlayan ekipleri ziyaret eden Yozgat Valisi Ziya Polat ve Kaymakamı Samet Serin sürücülere trafik kurallarına uymaları noktasında uyarılarda vatandaşlarla bayramlaştı.
Yozgat Valisi Polat, “Vatandaşlarımızın huzur ve güven içerisinde bayram geçirebilmesi için ekiplerimiz 7 gün 24 saat görevlerinin başındalar” dedi.
Sarıkaya Kaymakamı Samet Serin ise Jandarmanın kontrolleri sırasında vatandaşlarla sohbet ederek tarfik kurallarına uymalarını hatırlatarak, hız yapmamalarını istedi. Serin sürücülere; sevdiklerinize sağ sağlim kavuşmanız için tarfik kurallarına uymanız gerekir diye telkinde bulundu.
Haber Yasemin TEK

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

SÜNNET ŞÖLENİ

İlçemiz Sarıkaya’da  Sarıkaya Belediyesi ile Yozgat Sarıkayalılar Derneği tarafından ortaklaşa sünnet şöleni düzenlendi. İlçede büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.