Anasayfa / Güncel / BÜYÜKATA YÖRESEL
ÜRÜNLERİ HİZMETİNİZDE

BÜYÜKATA YÖRESEL
ÜRÜNLERİ HİZMETİNİZDE

İlçemizde yöresel ürünleri bulabileceğimiz bir iş yeri yoktu. Bu eksikliği fark edip Yöresel ürün işine giren Aliattin Büyükata Hacı Hasan Bor Parkı karşısına yeni bir iş yeri açtı. Yöremize ait olan bütün yöresel ürünleri bünyesinde bulunduran Büyükata Yöresel Ürünleri yöresel ürün pazarı Sarıkaya halkının hizmetine girdi. İş yeri Yozgat çevresinde yer alan yöresel ürünleri ve Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş yöresel ürünlerini de bünyesinde bulunduruyor.
Yöresel organik ürünlerle sabah kahvaltısı veren Büyükata Yöresel Ürünleri Tam bir nostalji sunuyor. Köy kahvaltısı ile unuttuğumuz lezzetleri sunan Aliattin Büyükata Sarıkaya’nın tam da ihtiyacı olan ürünleri sunuyor. Hele bir de tarhana çorbası için tarhana satıyor ki sormayın böyle bir lezzet yok. Büyükata Yöresel Ürünler yöresel ürün pazarında peynir, zeytin, tereyağ, bal, pekmez, turşu çeşitlerinin yanında baharat çeşitleri, kurutulmuş patlıcan, biber ve bir çok kurutulmuş mamül , bulgur, yarma gibi bakliyat çeşitlerini bulmanız mümkün. Özellikle organik köy kahvaltısı isteyen Sarıkayalılar’ın uğrak yeri olmaya aday bir iş yeri. Hacı Hasan Bor Parkı karşısına açılan Büyükata yöresel ürün pazarına uğramanızı tavsiye ederiz.
Haber Merkezi.

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

GENÇLİK MERKEZİ AÇILDI

Sarıkaya Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel’in ilçemize kazandırdığı birçokhizmetin şimdilik sonuncusu olan T.C. Sarıkaya Belediyesi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.