Anasayfa / Güncel / Doğu Türkistan için yürüyüş düzenlendi

Doğu Türkistan için yürüyüş düzenlendi

Doğu Türkistan için yürüyüş düzenlendi

Çin tarafından Doğu Türkistan’da yaşayan Müslümanlara yapılan işkenceler nedeniyle Sarıkaya’da “Bayrak Yürüyüşü” düzenlendi.
Sarıkaya baran caddesi üzerinde başlayan yürüyüş Miting alanı meydanında sona ererken yürüyüşe katılan vatandaşlar Doğu Türkistan’ın yalnız olmadığına dair sloganlar attı.
Miting meydanında düzenlenen programda konuşma yapan Türk Eğitim Sen Başkanı Bayram Höke, ” Türkistan kan gölüne dönmüşken başta İslam ülkeleri ve birleşmiş milletler yaşanan dramı görmezden gelmekte sözde insan hakları savunucuları susmakla yetinmektedir. Bölgede erkekleri hapse atılan Türk ailelerin evlerine birer tane Çinli getirilerek Çinlilerle Türkleri kardeş yapma zırvalığıyla adice bir politika izlemektedirler. Türkiye olarak yardıma ihtiyacı olan soydaşlarımız için destek olmalı kapılarımızı bu kez de öz kardeşlerim için açmalıyız. Bizler dünyanın görmezden geldiği öz kardeşlerimizin yanında olduğumuzu göstermek için buradayız. Doğu Türkistan halkına her türlü desteğimizi sürdüreceğimizi birkez daha yüksek sesle haykırıyor ve Katil Çin’i şiddetle kınıyoruz” dedi.
Sarıkaya Türk Eğitim Sen tarafından düzenlenen yürüyüşe sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlar katıldı.
Konuşmaların ardında program dua edilmesiyle sona erdi.

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

BELEDİYEDEN GERİ DÖNÜŞÜM ATAĞI

Sarıkaya Belediye Başkanı Ömer Açıkel ve ekibi yine güzel bir projeye daha imza attı. Çağımızda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir