Anasayfa / Güncel / EĞİTİME DESTEK PLATFORMU EKİM
AYI TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ

EĞİTİME DESTEK PLATFORMU EKİM
AYI TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ

Eğitime Destek Platformu(EPD) Ekim İlçe koordinasyon toplantısını Şehit Cengiz Polat İHL’de gerçekleştirdi.
EDP İlçe Temsilcisi Gazi Vural başkanlığında yapılan toplantı İlçe Müftüsü Zühdü Elveren, STK Başkanları ve okul müdürlerinin katılımıyla gerçekleşti.
Toplantıya Zühdü Elveren Hocamızın okuduğu Kur’an tilavetiyle başlandı.
Ardından EDP ilçe temsilcisi Gazi Vural ‘ın açılış konuşmasıyla devam edildi.
Vural, konuşmasına tilavetinden dolayı ilçe müftümüze teşekkür ediyorum ve bir kez daha yeni görevinin hayırlı olmasını yüce mevladan niyaz ediyorum dedi.
Vural , konuşmasını şöyle sürdürdü; “Eylül ayı toplantımızı Sayın Kaymakamımız Samet SERİN, Genel başkanımız Zeynel Önal, Önder Yozgat İl Bşk. Hacı İhsan Çelik, daire müdürleri, STK başkanları, okul müdürlerinin değerli katılımları ile yaptık.
O toplantı da her ay düzenli olarak bir araya gelinmesi kararlaştırıldı.
Bu nedenle ikinci toplantımız olan ekim ayı toplantımızı yapıyoruz,
Katılım ve katkılarınızdan dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.
Vural “Malumunuz EDP, sivil toplum kuruluşlarının bir araya gelmesiyle oluşan bir istişare topluluğudur.
Amaç, eğitimle ilgili konuları istişare ederek, aynı zamanda STK’ları sürece dahil edip, geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin eğitimlerine katkı sunmaktır.
Bu gençler gelecekte toplumu yönetecek, idare edeceklerdir.
Akademik anlamda çağın gereği olan bilgilerle donanırken, değerlerine sahip çıkan, onları özümsemiş bir gençlik yetişmesine katkı sağlamaktır.
Taşın altına ne kadar el sokulursa, sorumluluk o kadar paylaşılmış, yük bir o kadar da hafiflemiş olur” dedi.
Ardından gündeme geçildi.
Gençlerin hayatını karartan, toplumu ifsad eden, günden güne fırsatçılar sayesinde kullanımı artan, kullanma yaşı düşen zararlı maddeler ve kullanımı, bunlara karşı alınabilecek tedbirler ile diğer bir gündem maddesi olan değerler eğitimi konusunda verilen eğitimlere ek olarak neler yapılabileceği görülmeye açıldı.
Katılımcılar, gündem maddeleri üzerinde söz alarak görüşlerini açıkladılar.
İlçe Yeşilay Temsilcisi Ozan Aksöz, Yeşilay’dan uzman ve broşürler temin edilebileceğini, gençleri, aileleri bilgilendirecek konferanslar düzenlenebileceğini söyledi.
İlçe müftüsü Zühdü Elveren ise, değerler eğitimi noktasında milli eğitim müdürlüğü koordinasyonunda vaiz, vaize ve uzmanlarımızla her türlü katkıyı sunmaya hazırız dedi.
Gerekli görüşmelerin ve takibinin yapılması için adımlar atılmasına karar verildi.
EDP ilçe temsilcisi Gazi Vural’ın katılım ve değerli katkılarından dolayı teşekkür etmesi, kasım ayı toplantısında görüşme dilekleriyle toplantı sona erdi. Haber merkezi

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

SÜNNET ŞÖLENİ

İlçemiz Sarıkaya’da  Sarıkaya Belediyesi ile Yozgat Sarıkayalılar Derneği tarafından ortaklaşa sünnet şöleni düzenlendi. İlçede büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.