Anasayfa / Güncel / FİZİK TEDAVİ HASTANESİ ADIMLARI ATILIYOR

FİZİK TEDAVİ HASTANESİ ADIMLARI ATILIYOR

İlçemize Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi yapılması için şartlar oluşmaya başladı.
Sanki Sihirli bir el Fizik Tedavi Hastanesi yapılması için çalışmalara başladı…

Bozok Üniversitesinin başına Rektör olarak Prof. Dr. Evren Yaşar atandı. Rektör Prof. Dr. Evren Yaşar bir fizik tedavi doktoru. Bu da demek oluyor ki Sarıkaya Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon hastanesi yapılmasının önü açıldı.
Prof. Dr. Evren Yaşar’ın Bozok Üniversitesine atanmasının bir sebebi var. Atamaya sanki sihirli bir el dokunmuş gibi. Bu sihirli eli hepimiz tanıyoruz, gazetemizin görüşü olarak bu el Sarıkaya fizik tedavi yüksek okulunun fikir babası ve mimarı TESKOMB Genel Başkanı Ak Parti Yozgat Milletvekili Abdulkadir Akgül’den başkası olamaz.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla, Yükseköğretim Kurulu’na 5 yeni üye atanırken, 20 üniversiteye de rektör ataması yapıldı.
Yozgat Bozok Üniversitesi’nin de bulunduğu 20 üniversiteye rektör olarak atanan isimler Resmi Gazete’de yayımlandı.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Bozok Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Evren Yaşar atandı. Prof.Dr. Evren Yaşar Kim Prof. Dr. Evren YAŞAR; Kuleli Askeri Lisesi ve Gülhane Askeri Tıp Fakültesi mezunu olup, 2005 yılında GATA Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimini tamamlamıştır. O tarihten sonra GATA Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı ve TSK Rehabilitasyon Merkezi’nde öğretim üyeliği yanında idari görevlerde bulunmuştur. 2010-2011 yıllarında Amerika Birleşik Devletleri Colorado Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Pediatrik Rehabilitasyon ve Ağrı Tedavisi üzerine staj tahsili yapmıştır. 2016 yılından sonra Sağlık Bilimleri Üniversitesi (SBÜ) Gülhane Tıp Fakültesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı ve Gaziler Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde çalışmalarını sürdürmüştür. Beyin hasarı rehabilitasyonu ve kas iskelet sistemi ağrıları başta olmak üzere ulusal ve uluslararası bilimsel eğitimleri ve deneyimleri olup, Avrupa ve Ulusal yeterlilik sertifikası da mevcuttur.
Haber Y.Tek

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

ERBİR ADAYLIĞINI AÇIKLADI

Sarıkaya’nın 10 yılına damgasını vurmuş Sarıkaya Eski Belediye Başkanı Ali Osman Erbir yine yıllardır gönül …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.