Anasayfa / Güncel / FİZİK TEDAVİ HASTANESİ İSTİYORUZ

FİZİK TEDAVİ HASTANESİ İSTİYORUZ

Sarıkaya Fizik Tedavi Yüksekokulu öğrencileri okullarında eğitim görmeye başlayalı epey zaman geçti.
Yöre Haber gazetesi olarak 3 yıl önce konuyla ilgili geniş çaplı bir araştırma yapmıştık. Yüksek okulun yanına bir hastane istemiştik. Fakat bu güne kadar bir gelişme olmadı. Bizde konuyu bir daha ele alıp yetkililerden harekete geçmelerini istiyoruz.
Sarıkaya belediyesini de Ak Parti adayı Osman Gözan kazandı. Artık siyasilerin bir bahanesi de kalmadı.
YÜKSEK OKUL İÇİN HASTANE ŞART.
Sarıkaya Fizik Tedavi ve rehabilitasyon yüksek okulunun bir uygulama hastanesine ihtiyacı var. Öğrenciler 2 yıl ders gördükten sonra hastanede de 2 yıl staj görecek. 2 yıldan sonra hem okuyacak hem staj yapacak. Eğer Fizik tedavi hastanesi Sarıkaya’ya açılmazsa Yüksek okulun açılması bir anlam ifade etmiyor, çünkü okuyan öğrenci staj görüp ilçeye tedavi için dışarıdan sevkle gelen binlerce hasta üzerinde uygulama yapamaz. Bu yüzden hastanenin açılması gerek.
Sarıkaya’nın Avrupa da yaşayan çok fazla nüfusu var, bu nüfusunda bir o kadar tanıdığı kişi var. Bu nüfusta yaşlandı. Fizik tedavilerini ilçemizde yaptırmak istiyorlar. Avrupa Sigortalı hepsi. Çayıralan, Boğazlıyan ve Akdağ ilçelerinde de ciddi derecede yaşlı Avrupalı nüfus var. Bunların hepsine Fizik Tedavi hastanemiz yapılırsa hizmet verebilir.
Bunların tedavi masrafını Avrupa ödeyecek, yani biz Avrupa’dan yılda milyonlarca euro para kazanacağız. Bize Kayseri’den sevk edilecek hastalara da tedavi verebiliriz.
SARIKAYA ÇOK BÜYÜYECEK
Roma hamamı UNESCO geçici listesine girmiş olup Türkiye de hiçbir ilçeye nasip olmayan fırsat ilçemizdedir.
Nitelikli kaplıca suyu ile kurulacak olan fizik tedavi hastanesi, 4 yıllık fizik tedavi yüksekokulu, yapılacak onlarca beş yıldızlı termal otelle Sarıkaya nüfusu belki 50 belki 60 binlere çıkacaktır. Fizik tedavi hastanesinde tedavi gören hastalar reçete ile Sarıkaya da mevcutta bulunan kaplıcalara gidip 21 günlük düzenli kür alacaklardır. Sağlık Bakanlığı da bu kürün ücretini kaplıca sahiplerine ödeyecektir.
Yapılacak 5 yıldızlı otellerde Sarıkaya’dan 500 e yakın personel çalışacak olup işsizliği önemli ölçüde azaltacaktır. Burada ki yapılacak olan otellere Sarıkaya esnafı mal, malzeme verecek para kazanacak. Yüksekokula gelen öğrenciler esnaftan alışveriş yapacak, Kafelerde oturup çay içecek, lokantalarda yemek yiyecek, esnaf yine para kazanacak, HERKES KAZANACAK.
Acilen bir eylem planı oluşturulup tarafsız bir şekilde heyetle toplanıldıktan sonra yapılacaklar üniversiteden teknik heyetle yol haritası belirlenip Ankara Milletvekili Fuat Oktay, önceki Adalet Bakanımız Bekir Bozdağ, Yozgat Milletvekillerimiz Süleyman Şahan, Ethem Sedef, Lütfullah Kayalar ve TESKOMB genel başkanı Yozgat Milletvekili Abdulkadir Akgül’ü ziyaret edilerek, Sarıkaya fizik Tedavi Hastanesi için çalışmalara başlamamız gerek.
Bu çağrıyı geçen yıl yapmıştık. Bu yıl yine yapıyoruz. İnşallah çağrımız bu yıl meyvesini verir de Fizyoterapi hastanesi için bir adım atılır. Haber Murat Yakışıklı

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

SÜNNET ŞÖLENİ

İlçemiz Sarıkaya’da  Sarıkaya Belediyesi ile Yozgat Sarıkayalılar Derneği tarafından ortaklaşa sünnet şöleni düzenlendi. İlçede büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.