Anasayfa / Güncel / GES PROJESİ İLE AİDATA SON

GES PROJESİ İLE AİDATA SON

Başkan adayı Serkan Şahin; “Sanayimize ait olan 60 dönüm civarı araziye GES (Güneş Enerjisi
Sistemi) projesi yapacağız. Satılan elektrik ile sanayinin bütün masrafları karşılanacak. Artan parayı
da üyelerimize eşit oranda ödeyeceğiz. Kalan 10 dönümlük arsaya da iş yeri yapacağız.”dedi.

25 Mayıs 2024 yarın S.S. Ata Sanayi Sitesi başkanlığı seçimi yapılacak. Saat 10:00’da Sanayi dernek binasında yapılacak Genel Kurul ve seçimlerde sanayi sitesi esnafların çoğunun katılacağı edinilen bilgiler arasında.
İki adayın kıyasıya yarışacağı seçimlerde Serkan Şahin’in daha fazla şansı olduğu gözlenirken. Seçimlerin centilmence yapılacağı tahmin ediliyor.
Bizde Yöre haber gazetesi olarak Serkan Şahin’den seçimlerle ilgili bilgi aldık.
Serkan Şahin öncelikle öz geçmişinden bahsederek şunları söyledi; Gönüllerin Başkanı Adnan Şahinin oğlu olan Serkan Şahin, 1984 yılı Kaplıca mahallesi doğumludur Şahin ilk, orta ve lise eğitimini Sarıkaya’da tamamladı. Daha sonra yüksek lisanını Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Otomotiv ve Uçak Motorları Teknolojisi bölümünden mezun oldu.  Kamu Yönetimi Siyaset bilimi 3. Sınıf öğrencisi olarak halen eğitim hayatına devam etmektedir. 
Şahin Evli ve iki kız çocuğu babasıdır. Şu anda Ata Sanayi Sitesinde Şahinler Oto makas ve yedek parça iş yerinde işletmeci olarak çalışmaktadır.
Şahin kısmet olurda başkan seçilirse projelerinden de bahsetti. 
Şahin gazetemize yaptığı açıklamada şunları kaydetti;
1- GES projesi ile sanayimize ait 70 dönümlük arsamıza Güneş Enerjisi Santrali kurularak değerlendirilecek. Santralimizden elde ettiğimiz elektriği Sanayi sitemizde kullanacağız. Artan elektriği ise Çedaş’a satıp elde ettiğimiz geliri de Sanayimizde kullanacağız. Böylelikle aylık aidatlardan düşülebilecek. Sanayi esnafımızdan projemiz için hiç bir ücret talep etmeyeceğiz. Üstelik satılan elektrikten sanayi esnafımıza para dağıtacağız. 
2- Bitmek bilmeyen Sanayide alt yapı sorunu, her yağmur yağdığında sitemiz göl oluyor. Yağmur sularının daha rahat tahliye olması için alt yapı çalışması yapılacak.
  3- Sanayi sitesindeki aydınlatma sorununu çözeceğiz. Sanayide aydınlatma sorunu olan blokların aydınlatmasını yapacağız.
4- Tüv-Türk gezici araç muayene istasyonuna özel muayene yeri yapılıp daha iyi hizmet vermelerini sağlayacağız.
5- Şu anda verilmekte olan başkanlık maşı ve huzur hakkını istemiyorum, bu parayı sanayimizin giderlerinde kullanacağım.
Geçmiş dönem Sanayi sitesi başkanı genel kurul kararı olmadan sayın üyelerimizden fazla para toplamıştır. Biz seçildiğimiz takdirde geçmiş 10 yılı inceletmek için müfettiş isteyip, bu paraların nereye harcandığını öğreneceğiz. Eğer usulsüz yere ve görevi kötüye kullanma var ise gerekli hukuki yaptırımları uygulatacağız.
Şahin ayrıca; genel kurulda vekalet ile oy kullanımında bazı sahte işlemlerin yapıldığını duyum aldık. Bu konu hakkında da gerekli işlemleri yapacağız.”dedi. Haber Murat Yakışıklı

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

SÜNNET ŞÖLENİ

İlçemiz Sarıkaya’da  Sarıkaya Belediyesi ile Yozgat Sarıkayalılar Derneği tarafından ortaklaşa sünnet şöleni düzenlendi. İlçede büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.