Anasayfa / Güncel / GÖZAN “DURMAK YOK” DEDİ

GÖZAN “DURMAK YOK” DEDİ

Ak Parti Sarıkaya Belediye Başkan adayı Osman Gözan “ Sarıkaya Yüz Yılında hep beraber çalışacağız,
Sarıkaya’yı yeniden modern, güçlü sanayisiyle kalkınmış bir ilçe yapacağız”dedi.

Bu hafta Ak Parti Sarıkaya Belediye Başkan Adayı Osman Gözan’ın mesaisi yoğun geçti. 
Her zaman yoğun çalışması ile dikkat çeker projelerin adamı Osman Gözan ilk olarak Karayakup kasabası seçim iletişim merkezini ziyaret etti. Gözan’a Ak Parti Milletvekili TESKOMB genel başkanı Abdulkadir Akgül ve Ak Parti milletvekili Süleyman Şahan da eşlik etti. 
Gözan Karayakup kasabasının doğalgazla buluşmasında yoğun emeği geçen Milletvekili Akgül ve Şahan’a teşekkür etti.
Daha sonra Sarıkaya Devlet Hastanesini ziyaret eden Başkan adayı Gözan burada Sarıkaya Devlet hastanesi Müdürü Sancar Ünal başta olmak üzere hastane yönetimi ve personelini ziyaret ederek projelerinden bahsetti. Gözan Sarıkaya’nın daha modern ve kalkınmış bir ilçe olması için destek istedi. Gözan ilçemizi hep birlikte daha yaşanabilir bir ilçe yapabiliriz diye de sözlerine ekledi.
Ak Parti Sarıkaya belediye Başkan Adayı Osman Gözan İyi Parti seçim iletişim merkezini ziyaret ederek Sarıkaya Belediye Başkan adayı Vahit Ateş’i ziyaret etti. Gözan buradaki yaptığı açıklamada; “seçimler elbette bir yarıştır. Ama hepimiz Sarıkaya’ın evladıyız. 31 martta seçimleri bir partinin adayı kazanacaktır. Ama 1 Nisanda hepimiz kazanan partiyi ve adayını kutlayacağız. Daha sonra düğünlerde bayramlarda ve cenazelerde hep birlikteyiz. İnşallah kalpler kırılmadan seçimi bitiririz”.dedi. İyi Parti Sarıkaya Belediye Başkan Adayı Vahit Ateş’te aynı duygu ve düşüncelerde olduklarını ifade etti. Daha sonra toplu fotoğraf çekimi gerçekleştirilerek iki aday da kucaklaştı.
  Ak Parti Sarıkaya belediye Başkan Adayı Osman Gözan Yeniden Refah partisi adayı Mehmet Emin Durmuş’a başarılar ziyareti gerçekleşti. Gözan İyi niyet duygularını burada da ifadet etti. Yeniden Refah Partisi Sarıkaya belediye başkan adayı Mehmet Emin Durmuş ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Gözan’a teşekkür etti. 
Daha Sonra Ömer Şimşek davetine katılım sağlayan Gözan kafe keyf te yaptığı toplantıda projelerinden bahsetti. Sarıkaya yüz yılı olacak diye sözlerine başlayan Gözan şu ifadeleri kullandı;  “İlk projemiz Sarıkaya’ya bir organize sanayi yaptırmamız olacak. İlçemiz çıkışında kadılı rampası olarak bilinen yerin inişinde 500-600 dönümüne bir organize Sanayi yaptıracağız projelerimiz hazır. Boğazlıyan ilçesine yapılan organize Sanayi çok kısa bir zaman olmasına rağmen Boğazlıya’nın nüfusuna 4000 kişi ekledi.
Organize Sanayimize gelecek birçok yatırımcı var, bunların hepsiyle biz görüştük oranın alt yapısı, doğal gaz, elektriği çekildikten sonra orada fabrika yapacak birçok girişimci var. Onlara ilçemize getirmemiz için önce organize sanayi faaliyete geçirmemiz lazım. İlçemiz Süt üretiminde günlük 100 ton süt üretiyor bu bazen 80 tona düşüyor, ama genelde 80-100 ton arası günlük süt üretme kapasitemiz var. Bu sütler toplanıp diğer ilçelere diğer illere işlenmek üzere götürülüyor. Organize sanayiimiz olursa günlük 100 tonu işleyecek birçok fabrika kurulur. Yatırımcımız da var ama organize sanayi bölgemiz olmadığı için yatırımcılar ilçemizi tercih etmiyor. Burada süt yoğurt peynir ayran yapacak yatırımcımız var, dışardan gelecekte birçok yatırımcımız var, fakat organize sanayi olmadığı için yatırımcılarımız fabrikalarını kuramıyor.
İlçemiz bir tahıl ambarı ilçemizde tonlarca buğday çıkıyor bu çıkan buğdaylar Gaziantep’e, Mersin’e, Adana’ya çeşitli illere gönderiliyor. Eğer biz organize sanayi yaparsak ilçemizde hasat edilen buğdaylar Sarıkaya da işlenebilir.  
 
Makarna fabrikası, un fabrikaları, bisküvi fabrikaları yapılabilir. Bu ilçemize istihdam demek çalışacak eleman demek, ilçe ekonomimize katkı sağlamak demek. Aynı zamanda dünyanın en iyi yeşil mercimeği ilçemizde üretiliyor büyük bir markalaşma ile yeşil mercimeği dünyaya tanıtabiliriz ve satarız da. Gençlerimiz iş imkanı bulur.
İkinci projemiz ise turizm projesi ilçemizde dünyada iki tane olan suyu akan Roma hamamı var İngiltere’de olan şu anda binlerce turist ağırlıyor. Biz de tekrar Roma hamamına ağırlık vereceğiz kazıları genişleteceğiz, yer altında duran saklı tarihi çıkartıp gün yüzüne turistlerin beğenisine sunacağız. İlçemiz Kapadokya’ya çok yakın Roma hamamını da turistlerin yol güzergahına koydurduğumuz zaman günlük en az 4-5 otobüs turist ilçemize gelir ilçemizde alışveriş yapar. Turizmi de bu şekilde kullanmış oluruz.
Bizim yaptığımız projelerimiz tamamen Ak Parti Yozgat Milletvekilimiz Sayın Abdulkadir Akgül beyefendi ile istişare edilip olurları alınmış projelerdir. Profesyonel proje ekibimizin hazırladığı ve milletvekilimize sunduğumuz, olurunu aldığımız projelerdir. Belediyeyi aldığımız zaman geç kalmadan bu projelerimizi hayata geçireceğiz çünkü bu projelerin olurları alınmış projelerdir.
Bir diğer projemiz ise Baran Caddesi’ni düzenlemek, binalar birbirinden çok farklı, hepsini aynı tip cephe giydirmesi yaparak muhteşem bir çarşı yapacağız. Kaldırımlarımız engellerimizin rahat hareket edebilmeleri için düzenlenecek, şehir aydınlatmaları ilçemize yakışır biçimde tekrardan dizayn edilecek.
İlçemiz hayvancılık konusunda çok ilerledi. İPART’tan aldığımız desteklerle ilçemizde bir sürü çiftlik yapıldı, hayvancılık konusunda çok ilerdeyiz, bizler Avrupa’ya mandıralarımıza hayvan almak için gittiğimizde gördük, oralarda çok güzel mezat yerleri, satış yerleri var, biz ilçemize modern bir hayvan satış yeri yapacağız ve bunu bütün Türkiye’ye duyuracağız. Zaten ilçemize de yetişen hayvanlar çok iyi durumda. Kars’tan bile ilçemize hayvan almak için gelen hayvan yetiştiriciler var. Mandıralardan ve köylülerimizden hayvanını satmak isteyen çiftçilerimiz kuracağımız hayvan satış yerinde hayvanlarını değerinde satabilecek. Sadece Sarıkaya değil Türkiye’nin her yerine hayvan satabileceğiz.
İlçemizde ki hayvanlar çok değerli, modern lüks bir mezat satış yeri yaptığımızda ileride belki dünyaya bile hayvan satabiliriz, sırf Türkiye’ye değil Avrupa’ya bile açılabiliriz. Biz Avrupa’dan mezat salonlarına gidip hayvan alıyoruz. Kaliteli hayvan üretip mezat salonumuzu da duyurursak neden dünyadan ilçemize hayvan almak için gelmesinler.” Dedi. Haber Murat Yakışıklı

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

SÜNNET ŞÖLENİ

İlçemiz Sarıkaya’da  Sarıkaya Belediyesi ile Yozgat Sarıkayalılar Derneği tarafından ortaklaşa sünnet şöleni düzenlendi. İlçede büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.