Anasayfa / Güncel / GÖZAN’DAN HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

GÖZAN’DAN HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

Ak Parti Sarıkaya Belediye Başkan adayı Osman Gözan Muhacirler derneğini ziyaret ederek hayırlı olsun dedi.
Çarşamba akşam Cafe Cade de düzenlenen muhacirler toplantısına bir ziyaret yapan Başkan adayı Osman Gözan derneğinizin kurulduğunu öğrendiğime çok mutlu oldum. Daha önce yapılması gereken bir dernekti ama Allah bu güne nasip etmiş çok memnun oldum hayırlı uğurlu olsun, bende aslında sizden biriyim, muhacirlerden evliyim dedi.
Gözan “Sizler hazır burada bulmuşken projelerimden bahsedeyim diyerek; “İlk projemiz Sarıkaya’ya bir organize sanayi yaptırmamız olacak. İlçemiz çıkışında kadılı rampası olarak bilinen yerin inişinde 500-600 dönümüne bir organize Sanayi yaptıracağız projelerimiz hazır. Boğazlıyan ilçesine yapılan organize Sanayi çok kısa bir zaman olmasına rağmen Boğazlıya’nın nüfusuna 4000 kişi ekledi.
Organize Sanayimize gelecek birçok yatırımcı var, bunların hepsiyle biz görüştük oranın alt yapısı, doğal gaz, elektriği çekildikten sonra orada fabrika yapacak birçok girişimci var. Onlara ilçemize getirmemiz için önce organize sanayi faaliyete geçirmemiz lazım. İlçemiz Süt üretiminde günlük 100 ton süt üretiyor bu bazen 80 tona düşüyor, ama genelde 80-100 ton arası günlük süt üretme kapasitemiz var. Bu sütler toplanıp diğer ilçelere diğer illere işlenmek üzere götürülüyor. Organize sanayiimiz olursa günlük 100 tonu işleyecek birçok fabrika kurulur. Yatırımcımız da var ama organize sanayi bölgemiz olmadığı için yatırımcılar ilçemizi tercih etmiyor. Burada süt yoğurt peynir ayran yapacak yatırımcımız var, dışardan gelecekte birçok yatırımcımız var, fakat organize sanayi olmadığı için yatırımcılarımız fabrikalarını kuramıyor.
İlçemiz bir tahıl ambarı ilçemizde tonlarca buğday çıkıyor bu çıkan buğdaylar Gaziantep’e, Mersin’e, Adana’ya çeşitli illere gönderiliyor. Eğer biz organize sanayi yaparsak ilçemizde hasat edilen buğdaylar Sarıkaya da işlenebilir. Makarna fabrikası, un fabrikaları, bisküvi fabrikaları yapılabilir. Bu ilçemize istihdam demek çalışacak eleman demek, ilçe ekonomimize katkı sağlamak demek. Aynı zamanda dünyanın en iyi yeşil mercimeği ilçemizde üretiliyor büyük bir markalaşma ile yeşil mercimeği dünyaya tanıtabiliriz ve satarız da. Gençlerimiz iş imkanı bulur.” Dedi.
İkinci projemiz ise turizm projesi ilçemizde dünyada iki tane olan suyu akan Roma hamamı var İngiltere’de olan şu anda binlerce turist ağırlıyor. Biz de tekrar Roma hamamına ağırlık vereceğiz kazıları genişleteceğiz, yer altında duran saklı tarihi çıkartıp gün yüzüne turistlerin beğenisine sunacağız. İlçemiz Kapadokya’ya çok yakın Roma hamamını da turistlerin yol güzergahına koydurduğumuz zaman günlük en az 4-5 otobüs turist ilçemize gelir ilçemizde alışveriş yapar. Turizmi de bu şekilde kullanmış oluruz.
Bizim yaptığımız projelerimiz tamamen Ak Parti Yozgat Milletvekilimiz Sayın Abdulkadir Akgül beyefendi ile istişare edilip olurları alınmış projelerdir. Profesyonel proje ekibimizin hazırladığı ve milletvekilimize sunduğumuz, olurunu aldığımız projelerdir. Belediyeyi aldığımız zaman geç kalmadan bu projelerimizi hayata geçireceğiz çünkü bu projelerin olurları alınmış projelerdir.
Bir diğer projemiz ise hayvan satış mezat yeri yapmak. Daha bunun gibi 60 projemiz var. Destek verirde beni tercih ederseniz Sarıkaya Yüzyılı olacak.”dedi. Haber Özge beker

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

SÜNNET ŞÖLENİ

İlçemiz Sarıkaya’da  Sarıkaya Belediyesi ile Yozgat Sarıkayalılar Derneği tarafından ortaklaşa sünnet şöleni düzenlendi. İlçede büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.