Anasayfa / Sarıkaya / GURURLA GEÇEN 16 YIL

GURURLA GEÇEN 16 YIL

YÖRE HABER GAZETESİ 16 YILI BİTİRİP 17. YILINA GİRDİ. YÖRE HABER GAZETESİ’NİN 17. YILINA GİRMESİNDE EMEĞİ GEÇEN VE
DESTEKLERİNİ ESİRGEMEYEN SARIKAYA HALKINA TEŞEKKÜR EDERİZ.

 

06.11.2001 yılında kurulan Yöre Haber gazetesini deneyimli gazeteci ve Sarıkaya’nın en eski gazetecisi Bahri TEK kurdu. 2001 yılında ofset baskı tekniğini ilçemize getirip ofset matbaayı kuran Bahri Tek İlçemizde ilk olarak Resmi İlan yayınlama hakkına sahip, belli prensip ve kanunlara uygun olarak yayın yapan Yöre haber gazetesini hayata geçirdi.
Yöre Haber gazetesi ilk kurulduğunda adı Sarıkaya’nın Sesi gazetesiydi fakat bu isim ilçemizde yayın yapan Sarıkaya gazetesi ile karıştırıldığı için gazetemizin adı Yöre Haber Gazetesi olarak değiştirildi. Yöre haber gazetesi bir çok hizmete imza atmıştır. Kurulduğumuz günden bu güne kadar Sarıkaya esnafına ücretiz olarak gazete dağıttık sarıkaya esnafı da bizi reklamları ile destekledi. Gazetenin bir kültür bir çağdaşlık olduğunu bilen Sarıkaya halkı bize sahip çıktı. Sarıkaya halkına minnettarız. Bir gazetenin görevi kamu menfaatine haber yapmaktır. Kamuyu aydınlatmak yol göstermektir. Rutin haberlerin yanı sıra ilçemizin eksiklerini dile getirip Siyasilerden hizmet istedik. Kanunsuzlukları dile getirdik. İlçenin menfaatı için kendi güvenliğimizi hiçe saydık korkusuzca üzerimize düşen gazetecilik görevini yaptık. Kimseden çekinmedik, ilçenin geleceği için haber yaptık, bazen tehditler aldık, birilerinin lafla tacizine uğradık. Sarıkaya için tartıştık, birilerinin düşmanı olduk. Bizi sindirmek için ellerinden geleni yaptılar, hakkımızda dedikodu yapıp karalama kampanyasına başladılar. Gazetemizin bürosunu 20 kişi ile basıp bizi tehdit ettiler. Birileri geldi ya sen gazeteci değilmisin şu problem var yazsana dediler bizde araştırıp yazdık, daha sonra o şahıs gidip o kurumun başkanına bizi şikayet etti, aynı Nasrettin hocanın fil ile Timur fıkrası gibi. Ama yılmadık ilçenin menfaatı için haber yaptık, yapmaya da devam edeceğiz.

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

YÜKSEKOKUL ÖĞRENCİLERİ ÖNLÜK GİYDİ

Sarıkaya Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu öğrencileri için Efdal Park’ta önlük giyme programı düzenlendi. Programı Belediye …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir