Anasayfa / Güncel / HALK EĞİTİM UYKU TULUMU ÜRETİMİNE BAŞLADI

HALK EĞİTİM UYKU TULUMU ÜRETİMİNE BAŞLADI

Sarıkaya Şehit Suat Akıncı Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü giyim bölümü öğretmen ve kursiyerleri depremzedeler için çalışmalara başladı. Depremden sonra battaniye, yastık, bere, atkı, kaşkol, eşofman takımı gibi malzemeleri üreten Şehit Suat Akınca halk eğitim merkezi kursu yerleri Sarıkaya halkı tarafından takdir topladı. Sarıkaya Şehit Suat Akıncı Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü öğretmen ve kursiyerlere Sarıkayalı hayırseverlerden gelen giyim malzemelerini de kolileyerek sevkiyata hazır hale getiriyor.
Sarıkaya Şehit Suat Akıncı Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü depremzedeler için uyku tulumu imalatına başlayacaklarını da duyurdular. Halk eğitim merkezi müdürlüğü uyku tulumu için gerekli malzemeleri tedarik ettiklerini ve seri üretime başladıklarını bildirdiler. Canla başla çalışan halk eğitim merkezi müdürlüğü giyim bölüm öğretmenle kursiyerlerine teşekkür ediyoruz.
Sarıkaya Şehit Suat Akıncı Halk Eğitim Merkezi Müdürü Tekin Arslan Yöre Haber gazetesine yaptığı açıklamada; “Biz 6 Şubat’ta depremi öğrendiğimizde büyük üzüntü yaşadık.
Öğretmenlerimizle birlikte ne yapabiliriz diye çare aramaya başladık. Giyim bölümümüzde atkı, bere, kaşkol, battaniye yastık gibi malzemeleri üretme kararı aldık ve hemen çalışmalara başladık. Daha sonra uyku tulumu üretme kararı verdik ve gerekli malzemeleri temin edip uyku tulumu üretimine başladık. Kursiyerlerimiz ayrıca Sarıkayalı hayırseverlerden gelen giyim malzemelerini de kategorilerine göre tasnifleyip, kolileyip yardıma hazır hale getirdiler.” Dedi

Haber Mustafa TEK

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

SÜNNET ŞÖLENİ

İlçemiz Sarıkaya’da  Sarıkaya Belediyesi ile Yozgat Sarıkayalılar Derneği tarafından ortaklaşa sünnet şöleni düzenlendi. İlçede büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.