Anasayfa / Güncel / Helikopter ceza yağdırdı

Helikopter ceza yağdırdı

Helikopter ceza yağdırdı

İçişleri Bakanlığının trafik kazalarını önleme amacıyla başlattığı 100 günlük eylem planı kapsamında helikopterle trafik denetimi gerçekleştiren Jandarma Genel Komutanlığı ekipleri, kuralları ihlal ettiği belirlenen sürücülere cezai işlem uyguladı.

Kural ihlali yapanları havadan tespit eden ekipler, bu araçları uygulama noktalarına bildirdi.

Kontrol noktasındaki İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler de hem helikopterdeki ekipler tarafından hem de drone yardımıyla kural ihlali yaptığı tespit edilen sürücülere cezai işlem uyguladı.

Denetimlerde, Sarıkaya ve Babayağmur yolu arasında gözlenen sağ şerit veya bankette uygunsuz durumda bekleme, ağır taşıtların fazla tonaj yüklemesi, tehlikeli şerit değiştirme-makas atma, hatalı sollama, emniyet kemeri, hız sınırını aşma, yakın takip ve yolda zorunlu haller dışında duraklamak/park etmek gibi ihlallerin önlenmesi başta olmak üzere ana arterlerde trafiği aksatacak durum ve ihlallere daha hızlı müdahale edilmesi amaçlandı.

Kural ihlali yapan sürücüler havadan tespit edildi

 

 

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

BAŞKAN ERBEK’TEN 24 KASIM
ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

MHP Sarıkaya İlçe Başkanı Alparslan Erbek, yayınladığı mesajda: “Öğretmenler, çocuklarımızın topluma faydalı bir birey olarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir