Anasayfa / Güncel / İKİ BİN DÖNÜM EKİN YANDI

İKİ BİN DÖNÜM EKİN YANDI

İlçemizde arazide çıkan yangın sonucu yaklaşık iki bin dönüm buğday ekili alan yandı. Çıkan yangıda Sarıkaya halkı ve onlarca itfaye aracı traktör yangını kontrol altına almak için canla başla çalıştı.
Karayakup Beldesi ve Sarıkaya arasında akşam saatlerinde buğday ekili alanda yangın çıktı. 112 Acil İhbar Hattı’na gelen çağrı sonrası bölgeye çok sayıda itfaiye ekipleri sevk edildi.
Sarıkaya, Doğankent ve Karayakup Belediyesi itfaiye ekipleri, vatandaşların müdahalesiyle söndürülen yangında yaklaşık iki bin dönüm buğday ekili alan zarar gördü.
Olayın ardından Ak Parti Yozgat Milletvekili Süleyman Şahan bölgeye gelerek incelemelerde bulundu. Ekinleri yanan çiftçiler ile bir araya gelen Milletvekili Şahan imkanlar dahilinde afete uğrayan çiftçilerin zararları karşılanacağı hakkında açıklama yaptı. Sarıkaya Ziraat Odası Başkanı Şevki Güngör yaptığı açıklamada; “ Ak Parti Yozgat Milletvekilimiz Sn. Süleyman Şahan İl genel meclis başkanımız, Ak Parti İl genel meclis üyemiz, Karayakup belediye başkanımız, Ak Parti Sarıkaya ve Sorgun ilçe başkanlarımız, belediye meclis üyelerimiz ve ilçe tarım müdürümüz ile terzili mahallemizde önceki gün oluşan hububat yangın afet yerinde incelemelerde bulunarak yangında zarar gören çiftçilerimizle bir araya geldik. Görüşmede Sn. Vekilimiz yangından zarar gören çiftçilerimizin mağduriyetinin giderilmesi için imkanlar dahilinde çaba göstereceklerini bildirdiler. Sn. Vekilimize samimi ilgileri için şahsım ve terzili çiftçilerimiz adına teşekkür ediyorum.”dedi.
Yangından sonra gazetemize bir açıklama yapan Sarıkaya Ziraat Odası Başkanı Şevki Güngör; “Terzili mahallemiz arazisinde çıkan yangında iki bin dönüm civarında hububat ekili alanımız yandı. Yangın söndürme çalışmalarında sn. Kaymakamımıza, sn Sarıkaya ve Karayakup belediye başkanlarımız ve itfaiye ekiplerine, Doğankent itfaiyesine Jandarma komutanımız ve personellerine Mhp il genel meclis üyemize terzili ve çevre köylerden traktör ve pulluklarıyla gelerek yangının söndürülmesinde etkili olan tüm çiftçilerimize ilçe merkezinden ve köylerimizden gelerek yardımcı olan esnaf ve vatandaşlarımıza terzili çiftçilerimiz adına gönülden teşekkür ediyorum. Rabbim bu tür afetleri bir daha yaşatmasın.”dedi.
HABER ÖZGE BEKER

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

SÜNNET ŞÖLENİ

İlçemiz Sarıkaya’da  Sarıkaya Belediyesi ile Yozgat Sarıkayalılar Derneği tarafından ortaklaşa sünnet şöleni düzenlendi. İlçede büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.