Anasayfa / Güncel / İLÇEMİZDE KADIN EMEĞİ KADIN GİRİŞİMİ ÜRETİM VE İŞLETME KOOPERATİFİ AÇILDI

İLÇEMİZDE KADIN EMEĞİ KADIN GİRİŞİMİ ÜRETİM VE İŞLETME KOOPERATİFİ AÇILDI

İlçemizde ilk defa bir kadın kooperatifi kuruldu. Kaymakam Selami Işık ve beraberindeki protokol üyeleri Sarızeybek Kültür ve İş Merkezi Şehit Mustafa Kemal Devrilmez konferans salonunda S.S. Sarıkaya Kadın Girişimi Üretimi ve İşletme Kooperatifi kurdelesi hayırlı olması dileğiyle kesti.
Açılış kurdelesinden sonra S.S. Sarıkaya Kadın Girişimi Üretimi ve İşletme Kooperatifi üyelerinin el emeği ürünler sergilendi. İlçe Kaymakamı Selami Işık ve beraberindeki prokotol üyeleri kurulan stantları gezerek üretici kadınların ürünlerini inceledi ve yapılış hikâyelerini dinledi.
Daha sonra açılışta konuşan Kaymakam Selami Işık, “Sarıkaya’da önemli bir başarıya daha imza atıldı. İlk defa yeni bir kadın kooperatifi kuruldu. Güzel bir çalışma olmuş. Bunun yanında biz de Sarıkaya Kaymakamlığı olarak elimizden gelen desteği vererek gerekli üremi sağlamak olacak burada asıl emek, azim, içten gelen gönüllü çalışma, herhangi bir karşılık beklemeden bu işi yapan insanların” dedi.
Sınırlı Sorumlu Sarıkaya Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Aslıhan Mutluer açılışta yaptığı konuşmada, “Kooperatifimiz, kadınların sosyal, kültürel ve ekonomik becerilerini bir araya getirerek gelişmelerine uygun ortam hazırlamak amacıyla kuruldu. Kooperatifimizde sosyal ve kültürel alanda, eğitimsel çalışmalar yaparak diyalog geliştirme, kadın odaklı gruplar arasında imeceyi güçlendirme, sağlıklı ve gelişmiş bir çevre için toplumda duyarlılığı arttırmaya yönelik çalışmalar yapma, ekonomik alanda yeni üretim, hizmet ve istihdam kaynakları yaratmak üzere çalışmalar yapma ve katma değerli ürünler üzerine çalışmalar yaparak yerel marka oluşumuna zemin hazırlamayı istiyoruz” ifadelerine yer verdi.
Açılış programına Kaymakam Selami Işık, Cumhuriyet Başsavcısı Abdullah Oral, Cumhuriyet Savcısı Sabiha Aysun Sızma, Hakim İsmail Şahin, Emniyet Müdürü Murat Kundakçı, Jandarma Komutanı Teğmen Mustafa Kızıl, Milli Eğitim Müdürü Abdullah Arkan, Ak Parti İlçe Başkanı Bülent Doğan, İl Genel Meclis Üyesi Dursun Tuncer, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.
Haber Özge Beker.

 

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

GENÇLİK MERKEZİ AÇILDI

Sarıkaya Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel’in ilçemize kazandırdığı birçokhizmetin şimdilik sonuncusu olan T.C. Sarıkaya Belediyesi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.