Anasayfa / Güncel / İMAM HATİP HAFTASI KUTLU OLSUN

İMAM HATİP HAFTASI KUTLU OLSUN

Bu hafta İmam hatip haftası. İmam Hatip Haftası münasebeti ile Sarıkaya İmam hatip öğrencileri çeşitli etkinlikler düzenledi. İlk etkinlik imam hatip öğrencilerinin ilçe Müftülüğünü ziyareti ile gerçekleşti. Kız İmam-Hatiplilerin Müftülük Ziyareti hafta başında gerçekleşti.
Sarıkaya Şehit Yılmaz Gündüz Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi müdürü Mustafa Erdoğan beraberinde öğretmen ve öğrencilerle birlikte Sarıkaya Müftülüğünü ziyaret etti.
Ziyaret sırasında Müftü Zühdü Elveren ile İmam-Hatipliler Haftası ve Cumhuriyetin 100. Yılı vesilesiyle yapılacak programlar istişare edildi.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren müftü Elveren müftülük olarak hafta vesilesiyle yapılacak programlara azami desteği vereceklerini ifade etti.

İmam Hatipliler Minber’de
Sarıkaya’da 13-20 Ekim İmam Hatipliler Haftası Münasebetiyle Şehit Cengiz Polat İmam Hatip Lisesi öğrencileri minberleri ( Kaplıca Camii) doldurdular. Gazetemize bir açıklama yapan İlçe Müftümüz Zühdü Elveren hoca şu ifadeleri kullanıdı. “En güzel ve hayırlı/bereketli yatırım insana yapılandır. Yüce Rabbimiz emsâlini çok eylesin. Yetiştiren öğretmen kardeşlerimize ve destek veren bütün vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz. İmam Hatipliler Mahfil ‘de , Sarıkaya’da İmam Hatipli gençler cuma namazında camileri şenlendirdiler. Kamet ve hutbe hizmetlerini yerine getirdiler. Öğrencilerimizi ve kendilerini yetiştiren hocalarımızı tebrik ediyoruz. Gelecek nesle yatırım yapan, önlerini açan ve maddi manevi destek olan vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz.
Allah razı olsun”şeklinde konuştu. Bizde manevi değerlerimizi en uc noktada yaşatan İmam hatipli Öğretmen ve Öğrencilerin haftalarını kutluyoruz. Haber Özge beker

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

SÜNNET ŞÖLENİ

İlçemiz Sarıkaya’da  Sarıkaya Belediyesi ile Yozgat Sarıkayalılar Derneği tarafından ortaklaşa sünnet şöleni düzenlendi. İlçede büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.